E-Betoonelement üritab osaleda Venemaa raudteede rekonstrueerimises

03. detsember 2001, 08:32

Rahvusvahelisse kompaniisse Addek International kuuluv AS E-Betoonelement teeb jõupingutusi, et jõuda tagasi Venemaa turule, kirjutab Virumaa Teataja.

Eriti on kontaktidest ja koostööst huvitatud Eestile lähim Oktoobri raudtee, mille keskus asub Peterburis.

Betoonelemendi Lääne-Virumaa tehaste direktor Vahur Luumann rääkis, et nad osalesid Peterburis kolm päeva kestnud seminaril, kus tutvustasid oma kogemusi osalemisel raudtee rekonstrueerimistel Eestis ja Lätis.

Peterburi üritusel osalesid Betoonelemendiga seotud firmade Pandrol ja Swetrak esindajad, kellest esimene tegeleb rööpmete kinnitusega ja teine raudbetoonist liiprite tehnoloogia ja toodete tarnimisega.

E-Betoonelemendi Rakvere tehas on spetsialiseerunud nüüdisaegsel tasemel raudteeliiprite tootmisele, kuid seal valmistatakse ka betoondetaile raudtee ülesõitudele ja mitmesuguseid paneele ja eritooteid.

?Venemaal, nagu paljudes teisteski endistes liiduvabariikides seisab ees raudteede kaasajastamine ja seetõttu oli huvi meie kogemuste vastu soe ja siiras,? rääkis Vahur Luumann.

Detsembri keskel võetakse Venemaal vastu raudteevõrgu rekonstrueerimise ja arendamise kümne aasta kava. Juba on Soome poolt alustatud Helsingi-Peterburi uue raudteeharu ehitamist, mida Venemaa jätkab Karjalast.

Päevakorral on raudteeharu ehitamine rajatavasse Luuga sadamasse.
Luumann rääkis, et riskide hajutamiseks on Venemaa ääretu avarusega ja erinevates klimaatilistes tingimustes olev raudtee huvitatud nii Inglise ja Rootsi tehnoloogiast, mida kasutatakse meil, kui ka Itaalia omast.

E-Betoonelemendi Rakvere tehase toomisjuhi Valdur Soppe sõnul teevad nad ümberkorraldusi raudtee ülesõitudele elemente tootval liinil, et hakata edaspidi detaile tootma teistsuguste, mitte nii suure kandejõuga rööpmetega raudtee tarbeks. ?Asja vastu on huvi tundnud mitu ettevõtet, kaasa arvatud sadamad,? sõnas Soppe.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing