Inimesi hinnatõusu eest kaitsma määratud ametid jäävad jänni

04. detsember 2001, 08:20

Tururegulaatoritena tegutsevad riigiametid ei suuda turgu kontrollivate suurfirmade järske hinnatõuse leevendada ega ära hoida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Nii tuleks järgmisel aastal Eesti Energia küsitavale 20kroonisele püsitasule lisaks Eesti Telefoni kodupaketti kasutavatel eraklientidel vähemalt 23 krooni rohkem kuumaksu tasuda.

Reformierakondlane Ignar Fjuk ütles, et sideamet ja energiaturu inspektsioon pole oma kohustusi korrektselt täitnud.

?Energiaturu inspektsioon kapituleerus Eesti Energia esitatud hindade puhul täielikult, ega täitnud ühtegi regulaatori kohust,? lausus Fjuk.

Tema hinnangul ei suuda ka sideamet objektiivseid otsuseid langetada.

?Hinnatõus ei tohiks olla suurem kui inflatsioonikasv, kuid jääb tunne, et meil ei tunta makromajandusliku lähenemise vastu üldse huvi,? lisas Fjuk.

Konkurentsiameti peadirektori Ain Proosi hinnangul sõltub olukord hinnakujunduses sellest, kuidas näeb seda valitsus.

?Juhul, kui nad midagi muuta tahavad, siis nad ka muudavad,? ütles Proos.

Ka ei tahtnud ta ennustada, kas amet Eesti Telefoni hinnatõusu osas midagi ette kavatseb võtta. ?Ootame sideameti otsuse ära ja siis paistab,? lisas ta.

Proos ütles, et kui selle aasta aprillis tõstis Eesti Telefon kõneminuti hinna 34 sendini, oli see ameti hinnangul selgelt üle pingutatud. ?Kaebasime siis Eesti Telefoni kohtusse, kuid see asi tuleb arutusele alles 17. detsembril, kui siiski,? tõi Proos asjade aeglasest käigust näite.

Teede- ja sideministri nõunik Aap Tänav ütles, et vähemalt sideametil on võimalus Eesti Telefoni hinnakujunduss alati kaasa rääkida ja amet seda ka teeb.

Ministri nõuniku sõnul on sideamet praeguseks võitnud Eesti Telefoni vastu mitmes kohturingis, mis said alguse kevadel ning olid seotud sidumishindadega.

Hetkel on sideametil Eesti Telefoniga pooleli sidumishindu puudutav kohtuasi, millele loodetakse leida lahendus 5. detsembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing