ESS ei allunud provokatsioonidele

Indrek Lindsalu 05. detsember 2001, 00:00

Äripäeva 30. novembri artiklis ?Autovargus pani ohvri internetilehekülge tegema? väidab Taavi Malmre, et ESS on pakkunud talle raha auto tagasiostmiseks varastelt. Tegemist on ränga süüdistusega ning jääb üle vaid kahetseda, et Äripäeva ajakirjanik ei vaevunud küsima kommentaari ka süüdistatavalt ehk ESSilt.

Vastab tõele, et ESS on valmis kompenseerima oma süülisest tegevusest või tegevusetusest tekkinud kahjud. Antud juhtumil varastati Taavi Malmre kasutuses olnud (kuid mitte talle endale kuulunud) auto ära tasulisest valveta parklast Sakala keskuse juures, kus ESSi töötaja müüb parkimispileteid.

Loomulikult on meie töötaja moraalne kohus sekkuda, kui ta märkab mõne pargitud auto juures kahtlast liikumist, kuid ei saa väita, nagu oleksid Sakala keskuse juures seisvad autod meie valves.

Küll aga mõjub mundris ametiisiku juuresolek iseenesest kuritegevust ennetavalt, mistõttu võib Sakala keskuse parklat julgelt nimetada turvaliseks parkimiskohaks.

Kindlasti ei anna ESS kui oma missiooni tunnetav turvaettevõte kunagi kellelegi raha selleks, et ta saaks selle investeerida kuritegevusse. Auto tagasiostmine varastelt on ju põhimõtteliselt käsitletav kui moraalne kaasosalus kuriteos.

Kõnealune juhtum ise oli lühidalt järgmine:

18. juulil 2000 kella 11.40 paiku sõitis Taavi Malmre valge Mercedesega Sakala keskuse parklasse ning turvatöötaja müüs talle parkimispileti. Mõni minut hiljem nägi turvaja (kes hetkel teenindas juba ühte teist klienti), et sama valge MB sõitis parklast ära. Kella 16 paiku ilmus kohale Taavi Malmre, kes teatas, et auto on varastatud.

Vargust asus uurima politsei, mis võttis üksikasjalikud seletused ka parklas tööl olnud ESSi töötajalt. Malmre aga asus nõudma, et ESS annaks talle 35 000 krooni auto tagasiostmiseks varastelt. Ta rõhutas seejuures, et on endine politseinik ja omab ka häid suhteid ajakirjandusega. See jutt jäi väga lühikeseks, kuna ESS keeldus ebaseaduslikust tehingust kategooriliselt.

Umbes nädal pärast vargust ilmus Malmre sellesama valge Mercedesega uuesti Sakala keskuse juurde ja teatas turvajale, et on auto tagasi saanud ja kavatseb edaspidi parkida tasuta. Olukorra rahumeelseks lahendamiseks oli ESSi juhtimiskeskus sunnitud kohale saatma patrullekipaa?i.

Peame väga kahetsusväärseks, et poolteist aastat hiljem tuleb meil seda äärmiselt vääritu taustaga lugu ajakirjanduses klaarida. Südametunnistusega on aga paraku nii, et seda kas on või ei ole.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing