Linnaametnik: majavalitsuste müük tõi kinnisvarahooldusesse konkurentsi

05. detsember 2001, 15:44

Tallinna linnavalitsus otsustas lõpetada kinnisvarahoolduse äriühingute aktsiate ja osade võõrandamise ettevalmistamiseks moodustatud ajutise komisjoni tegevuse, kuna komisjon on oma eesmärgi täitnud ning tehingud täielikult lõpule viidud.

Tallinna ettevõtlusameti kontsernipoliitika direktor Charlie Viikberg hindas nn majavalitsuste müüki panekut igati õigeks otsuseks. 'Esimest korda oleme olukorras, kus kinnisvara haldamise turul on tekkinud konkurents. Turg on avatud ja ka väikestel firmadel võimalus osaleda, ' ütles Viikberg.

Viikbergi sõnul on nii linlased kui ka korteriühistud kinnisvarahoolduse teenuse valikul täiesti vabad. 'Kui neile ei meeldi teenuse pakkuja, siis võivad nad valida ükskõik millise kinnisvarahooldusettevõtte, kes pakub sobivamat teenust,' kinnitas ta. Linlased ei pruugi piirduda oma linnaosaga, vaid võivad valida teenuse pakkuja ka teisest linnaosast.

Linn müüs 12 kinnisvarahooldusettevõtet kolmes paketis, igas neist neli ettevõtet. Kokku sai linn nende eest 74,4 miljonit krooni.

AS Mustamäe Kinnisvarahaldus aktsiate, AS Nõmme Elamu aktsiate, OÜ Pelguranna Kodu osa, OÜ Karjamaa Kinnisvarahooldus osa ostu-müügi leping sõlmiti Osaühinguga Majatek 5. aprillil 2001.

Priisle Kinnisvarahalduse AS aktsiate, AS Kristiine Kinnisvarahaldus aktsiate, OÜ Pelgulinna Kinnisvarahooldus osa, OÜ Kalamaja Kodu osa ostu-müügileping sõlmiti Aktsiaseltsiga Kalanduse Maja 26. aprillil 2001.

AS Südalinna Kinnisvarahooldus, AS Vanalinna Kinnisvarahooldus, AS Kadrioru Majaühisus ja Pae Kinnisvarahalduse AS aktsiate ostu-müügileping sõlmiti Aktsiaseltsiga Kalanduse Maja 2. mail 2001.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing