Pihuarvuti hakkab mobiiltelefoniks

Tarmo Riisenberg 06. detsember 2001, 00:00

Eeskätt on Rootsis Kistas tegutseva arendusfirma poolt välja töötatud lisaseade Gismo mõeldud just Compaqi pihuarvuti iPAQ omanikele, selle kasutamine võimaldab tavalise pihuarvuti muuta lihtsalt ja kiiresti ka kahesüsteemseks mobiiltelefoniks.

Seadme käsitlemine on lihtne: pihuarvuti tuleb panna hoidjasse, mis töötab ühtlasi ka nn GSM moodulina, tagades nii telefoni kui ka andmesideühenduse. Seega pole enam vaja pihuarvuti vahendusel oma kirjade või firma intranetiga tutvumiseks enam eraldi mobiiltelefoni või ühenduskaablit, piisab täiesti Gismo olemasolust.

Eriti kasulik on selline lahendus näiteks müügimeestele, kelle tööülesanded nõuavad pideva ühenduse olemasolu kesklaoga. Kui varem oli kindlasti vajalik eraldi mobiiltelefoni olemasolu, siis rootslaste poolt välja töötatud lisaseade seda enam ei eelda.

Integreeritud WLAN tähendab ka seda, et nö raadiointerneti olemasolu korral ei ole pihuarvutit intraneti või internetiga ühendamiseks vaja otsida eraldi kaableid, vaid lisaseade lubab pihuarvutil minna otse traadita võrku.

Kogu süsteemi käsitsemise teeb lihtsamaks ka see, et näiteks arvuti mälus olevaid kontaktnumbreid ja andmeid saab kasutada ka n-ö telefonifunktsioonis, samas on kättesaadavad ka varem SIM-kaardile salvestatud numbrid. Seadme töökeeleks on hetkel inglise keel, kuid hiljem võib tootjate sõnul sellele lisada ka teiste keelte toetuse.

Uue lahenduse suurimaks miinusteks on esialgu müügiesinduse puudumine Eestis, sest Gismo müügivõrk on hetkel alles loomisel. Nii on lähim koht naaberriikides, kus seda kavalt seadet on võimalik osta, Soome. Küll aga pakub ettevõte oma koduleheküljel võimalust hakata uue toote turustajateks teisteski riikides, miks mitte näiteks ka Baltimaades. Müüki peaks Gismo G4 jõudma Euroopas detsembrikuu lõpuks.

Üheks miinuseks saab pidada veel ka seda, et pihuarvutit tuleb koos lisaseadmega kasutades hoida kogu aeg sisse lülitatuna, juhul, kui pihuarvuti on välja lülitatud, ei ole kõnesid võimalik vastu võtta. Uuemad Compaqi iPAQ pihuarvutid lubavad voolu kokkuhoidmiseks kasutada n-ö screensaver?i funktsiooni, mis laseb ekraani voolu kokkuhoidmiseks välja lülitada.

Gismo kasutusvõimalusi suurendaks oluliselt ka see, kui ta nö telefonire?iimis töötaks kolmesageduslikuna (GSM 900, 1800, 1900), kuid esialgu ei ole see hetkel võimalik ning Ameerikasse minekul, on vaja muretseda teine lisaseade.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing