Esimene kiipkaardi- ja sõrmejäljelugejaga sülearvuti jõudis Eestisse

06. detsember 2001, 10:15

Täna jõudis Eestisse uus Fujitsu-Siemensi laptop?i mudel CELSIUS Mobile, mis on esimene Eestis müügile tulev kiipkaardi- ning sõrmejäljelugejaga kaasaskantav arvuti.

Esimestena on FSC poolt mobiilse töökoha kategooriasse liigitatud sülearvutite vastu tõsist huvi tundnud turvalisust kõrgelt hindavate riigiametite esindajad.

Datelis müügile tulev FSC CELSIUS Mobile A mobiilseks töökohaks klassifitseeritud laptop?i mudel erineb tavalistest sülearvutitest eeskätt oma funktsionaalsuse ja turvalisuse näitajate poolest, kinnitas AS Datel IT osakonna juhataja Madis Sassiad.

?Arvuti sobib eriti hästi neile kasutajatele, kes kannavad oma arvutis eriti salajast informatsiooni või kelle prioriteediks on teha ligipääs arvutile võõrastele võimalikult raskeks ehk võimatuks,? märkis Sassiad.

15,1 tollise SXGA+ monitoriga sülearvuti varustuse hulka kuulub ka korralik multimeediapakett, milles sisalduvad nii DVD/CD mängija, CD kirjutaja kui ka Dolby Surround Sound.

?Seda arvutit on paljud huvilised oodanud juba pikka aega,? rääkis Madis Sassiad. ?Kahjuks on aga tarneaeg veel mõõdetav nädalates, kuna nõudlus CELSIUS Mobile järgi on hetkel kogu Euroopas väga suur.?

Sassiadi hinnangul peaks arvutit päris vabalt osta saama ehk mõne kuu pärast.
Datelis müüdava FSC CELSIUS Mobile laptop?i hind ilma käibemaksuta ? 57 990 EEK ? on märkimisväärselt soodsam sama arvuti Euroopa riikide hindadest.

AS Datel on Eesti juhtivaid infotehnoloogiafirmasid, mille peamiseks tegevusvaldkonnaks on suuremahuliste infosüsteemide ja andmebaaside ehitamine.
Datel on ka Eesti turuliider videokonverentsitehnika müügi- ja renditurul.
Samuti on Datel Fujitsu-Siemensi toodete ametlik esindaja Eestis.
AS Datel annab tööd 80 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing