Autotööstused tellivad elektroonikat Eestist

Viktoria Korpan 07. detsember 2001, 00:00

2002. aastaks prognoosib ettevõte autotootjate tellimuste abil oma käivet kasvatada ligi kaks korda 350 miljonile kroonile. Stoneridge Electronicsi Tallinna tehase käibeks prognoosib ettevõte 140 miljonit krooni, mis on 66 miljoni krooni võrra rohkem kui mullu. Aasta alguse 60 inimeselt on tehase töötajate arv praeguseks 170 inimeseni kasvanud.

Novembri lõpus saavutas Stoneridge Electronics, endine Berifors Eesti AS Volvo ja Renault?ga lepingud, mille järgi sai Eesti tehas ainuõiguse toota Volvo veoautodele ja bussidele emakompuutreid ning Renault? veokitele tahhograafe.

Tahhograafe hakkab Eesti tehas tootma uuest aastast ka Fordile ja DaimlerChryslerile.

?Algul on kogused väiksemad, suuremahulise tootmiseni loodame jõuda järgmise aasta teises kvartalis,? ütles Eesti tehase tegevjuht Jan Carreman eile.

Eesti tehast asutamisest saadik juhtinud Sten Mogard lahkub tehase tegevjuhi ametist ja kolib tagasi Rootsi, sest tema perre sünnib teine laps. Mogard jääb firmat konsulteerima ja külastab Eesti tehast kord kuus.

Eesti filiaali juhib nüüd Jan Carreman, kes vastutab ühtlasi ka Stonerigde Electronicsi Euroopa regiooni eest. ?Eesti tehas on kasvanud väga suureks ja saanud meile väga tähtsaks,? ütles Carreman.

Stonerigde Electonicsil on tootmised ka Rootsis ja ?otis.

Stonerigde Electonicsile maailma juhtivatelt autotootjatelt tulnud suurtellimused mõjutavad ahelreaktsioonina teisi Eesti firmasid, kes Tallinna tehasega koostööd teevad. ?Osa Volvodele paigaldatavate seadmete detailidest tehakse praegu veel Rootsis, aga neil on kindel plaan hakata tellima neid Eesti tootjalt,? rääkis Mogard. ?Valime kahe kandidaadi hulgast ühe, kes toodab meile aastas detaile 4,5?5 miljoni krooni eest.?

Ka üks Stoneridge?i Rootsi partneritest plaanib tuua tootmise Eestisse, selle alhanke maht on 3,7 miljonit krooni.

Pakenditootja OÜ ET Tallinn müügijuhi Kadi Mustsaare sõnul on nende firma ka varem Stoneridge Electronicsiga koostööd teinud, aga suvest alates on see intensiivistunud. ?Tarnime Stoneridge Electronicsile iga päev midagi,? rääkis ta. ?Näen seal suurt potentsiaali ja pragu on nemad minu lemmikkliendiks.? Stonerigde?i tellimused moodustavad 20 protsenti ET Tallinna müügist kohalikele klientidele.

Täna külastavad Stoneridge Eesti tehast Volvo juhid. ?Volvo laseb välja täiesti uue veoauto ja enne auto esitlemist käivad nad ise kõigi allhankijate juures veendumaks, et kõik on korras,? selgitas Sten Mogard.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing