Õige jõuluvana elab Soomes

Tarmo Virki 07. detsember 2001, 00:00

Et soomlaste ja ka mitmete teiste rahvaste arvates ainuke õige jõuluvana elab polaarjoonel Korvatunturi all asuvas koopas, kust ta käib iga päev lähedal asuvas jõuluvanakülas turiste rõõmustamas, võib kindel olla, et jõulude ajal jõuluvanal lumest puudus ei tule.

Erinevalt Rootsist, kus jõuluvana oli alles mõne aasta eest hädas, kui Stockholmi lähistel polnud lund ja nii olidki Rootsi jõuluvanal mustad jõulud.

Enne jõule algav hooaeg on jõuluvana jaoks kõige kiirem aeg ? viimastel nädalatel jooksevad turistid külale tormi ja kogu vastutus kinkide valmistamise eest langeb päkapikkudele.

Päkapikud võtavad meid vastu ka lõbustuspargi Santapark uksel, mis asub jõuluvanaküla naabruses. Laskume mööda koridori koopasse, seinad on kaljusse raiutud, põrand on valatud tsemendist. Meelelahutusobjekt on valminud koostöös linnaga ? koobas on mõeldud kasutamiseks hädaolukorras tsiviilkaitsevarjendina.

Kui atraktsioonide vahel ringi jalutades väikeste laste nägusid vaadata, siis võib kindel olla, et nemad veedaksid selles varjendis meelsasti kasvõi nädalaid.

Selle aasta jõulud ei ole kindlasti parimad äritegevuse jaoks. Suur osa jõuluturistidest lendab otse Rovaniemisse ja nagu sügisel on näha olnud, pole inimeste innustus lendamise suhtes just niisama suur nagu varasematel aastatel.

Samas ei lase jõulutööstus nina norgu, tulevad ju jõulud aasta pärast uuesti. Oma osa jõulupirukast üritavad kahmata endale ka teised linnad ? näiteks Turu, mis üritab jõuluturismi sinna meelitada juba mitusada aastat Turus välja kuulutatava jõulurahuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing