Meelis Atonen: põhimõtetega me ei kauple

07. detsember 2001, 11:19

Tallinnas alla kirjutatud uus koalitsioonilepe on Reformierakonna aseesimehe Meelis Atoneni väitel võtnud maha ohu, et riigi rahandus viiakse vastutustundetu laenamisega tasakaalust välja.

Senise võimuliidu lagunemise peapõhjuseks oli pealinna järgmise aasta eelarvesse kavandatud 900 miljoni kuni 1,5 miljardi krooni suurune laen, millega Reformierakond kunagi nõustunud ei ole.

Reformierakond on olnud juba mitu kuud selgel ja ühemõttelisel seisukohal, et linna laenukoormus ei tohi kasvada üle lubatud piiri. Sellest on korduvalt teada antud.

Näib, et senised koalitsioonipartnerid ja eeskätt linnapea Tõnis Palts arvasid, et me ajame vaid jonni ja anname nagunii ükskord järele, et võimul püsida. Sellel arvamusel linnapea ristis meid ajakirjanduse kaudu enamlasteks ning lükkas tagasi kõik püüded kokku leppida.

Tallinna linnas täna Reformierakonna ja Keskerakonna vahel allkirjastatud koalitsioonileppega on paika pandud põhimõtted, millest pealinna juhtimisel järgmise aasta jooksul juhindutakse.

Senist koostööd riigi juhtimisel Isamaaliidu ja Mõõdukatega valitsuskoalitsioonis loeb Reformierakond vaatamata mõnedele eriarvamustele ja üksikutele viltuminekutele edukaks ning ei näe omalt poolt ühtegi põhjust, miks see ei võiks kesta järgmiste korraliste parlamendivalimisteni, kui vastastiku austatakse põhimõtteid, mis sõnastati 1999.aasta kevadel sõlmitud koalitsioonileppega.

Vastutustundetu on kohaliku omavalitsuse ja riikliku poliitilise juhtimise otsene seostamine. Kohalik võim otsustatakse kohalike valimiste tulemusena, riigi juhtimiseks antakse mandaat parlamendivalimistel. Need mandaadid ei ole omavahel seotud.

Sama jäigalt kui me olime vastu laenukavale Tallinnas, vastandame ennast mitmetele rahandus- ja majanduspoliitilistele plaanidele, mida Eesti erinevad erakonnad on välja öelnud. Üheks selliseks on näiteks astmelise tulumaksu kehtestamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing