Üraskid asuvad rünnakule tormist laastatud metsas

10. detsember 2001, 08:17

Eesti metsa ähvardab järgmisel suvel viimase kolmekümne aasta suurim metsakahjurite rünnak, kui metsaomanikud ei korista tänavustes suvetormides murdunud puid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Keskkonnaministeeriumi metsandusnõunik Andres Talijärv lausus, et juulikuises tormis murdunud ja metsa vedelema jäetud puud kujutavad endast ideaalset paika üraskikogumite massiliseks tekkeks.

?Kui metsaomanikud talvel oma mahamurdunud lanke üles ei tööta, tekib järgmise suve lõpuks reaalne oht, et üraskid hakkavad kiiresti levima,? sõnas Talijärv. Tema sõnul on üraskite tekitatav kahju vähemalt 2-3 korda suurem kui tormi põhjustatud purustused. Pealegi põhjustaksid üraskite rüüsted metsale kahju mitme aasta jooksul. Näiteks viimati tekitasid üraskid metsale suurt kahju pärast 1967. aasta suurtormi, kui kõige suuremad üraskikahjustused fikseeriti 1970. ja 1971. aastal.

Riigimetsa Majandamise Keskuse(RMK) andmeil pole jõutud umbes 100 000 tihumeetrit murdunud riigimetsa veel ära koristada, samuti püsib koristamata osa erametsadest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing