Raivo Sormunen • 10. detsember 2001 kell 22:00

Hansapanga aktsia seitsmes tõusupäev

Tallinna börs oli äravajuvate Euroopa turgude kõrval eile ootusärevalt stabiilne. Aktsiatest oli enam-vähem konkreetne suund vaid Hansapangal, mis pani päevale punkti kolme suure plokktehingu ja seitsmenda järjestikuse tõusupäevaga.

Eilne päev sarnanes tehingute osas novembrikuu kahe viimase börsipäevaga, mil paari viimase plokktehingu käigus vahetas omanikku keskeltläbi 80 000 Hansapanga aktsiat.

Eilse kolme suuremahulise tehingu saagiks jäi kokku 87 000 aktsiat, mis võis olla ka põhjuseks, miks Baltimaade suurima panganduskontserni aktsia kasseeris oma kontole 1,1 ning sulgus 155,25 kroonil.

Jälgides praegust ebastabiilset meeleolu Euroopa börsidel, ei julgeks uskuda, et viimase seitsme päevaga 6,2 tõusnud aktsia suudab käidud rada jätkata. Kuigi osa turuosaliste sõnul peaks Euroopa pangandussektori aktsiate kõrval allahinnatud Hansapanga aktsial veel siiski tõusuruumi olema.

Eilne uudistevaesus mõjus Euroopas kõige rõhuvamalt tehnoloogiasektorile, mis otsib maaklerite sõnul kinnitust viimaste kuude suurele rallile ja kus kasumirealiseerijaid on rohkem kui teistest sektorites.

Vahetult pärast USAs toimunud terroriakti 40 krooni joone ära katsunud Eesti Telekomi aktsia püsis kogu eilse päeva allpool reedeseid hindu, kuid sulgus 0,4 plussis ehk 70,50 kroonil.

Küllalt suur oli investorite huvi erastamisväärtpaberi vastu, mille 3,9 tõus 67,5 sendini tähendas erastajate jaoks tähtsaima väärtpaberi kõrgeimat sulgemishinda pärast selle aasta esimesi päevi.

Hetkel kuum