Õrnem sugu hakkab taksomaailma vallutama

Merike Ojasson 11. detsember 2001, 00:00

?Idee sellise firma loomiseks sain klientide käest, kelle jaoks on naisega sõitmine turvalisem, ka on naised taksoarvete esitamisel ausamad kui mehed. Rootsis käies nägin samuti, et naistaksojuht on pigem reegel kui erand,? selgitab Kiisu Takso idee maaletooja, aastase taksojuhistaa?iga Reet Tammejuur.

Tammejuur tunnistas, et juba praegu tulevad kaubanduskeskuste juures teadlikumad soomlased just nimelt naistaksojuhi juurde. ?Harvad ei ole korrad, kui kliendid paluvad, et andke oma mobiilinumber, tahame ainult teiega jälle sõita,? rääkis Tammejuur.

Tänaseks on Kiisu Takso loomine maksma läinud üle 100 000 krooni, ideest esimeste autode sõitma hakkamiseni kulus vaid kaks kuud. ?Seniste naistaksojuhtide ületulemiseks olen kasutanud nii palumist, palvetamist kui moosimist, aga alustame nendega, kes on juba aastaid sõitnud. Kaks korda olen taksojuhte otsinud ka CV Keskuse kaudu, helistajaid oli ligi 500. Huvi oli üllatavalt suur, aga taksojuhiks saamise põhilised takistused olid abikaasade vastuseis või autode mittesobivus. Naistel on küll uued ilusad autod, kuid kahjuks kahe ukse või näiteks 1,4liitrilise mootoriga,? rääkis Tammejuur.

Õudusjutud autode metsaviimisest ja juhtide pussitamisest hakkajaid naisi ei hirmuta. ?Linnast välja sõites peab tellija jätma dispet?erile oma isikuandmed,? ütleb tulevane Kiisu Takso tegevjuht Haili Sarap.

Linnatakso ASi juhataja Guido Mandre nimetas uue taksofirma arvatava sihtgrupina reede õhtul jõmisevaid mehi. ?Mõtlevad, et teeme nalja ja tellime Kiisu Takso. Aga soovin neile üldse vaprust ja seda mitte sellepärast, et naised oleksid kehvad autojuhid, vaid seepärast, et inimeste eelarvamusi on väga raske muuta,? arvas Mandre.

?Oma sihtgrupp on neil kindlasti ? kellele just naistaksojuhid meeldivad. Näiteks naised ise või sõltuvalt taksojuhtide vanusest ka mehed,? ütleb ASi E.T.X. Takso 1700 tegevjuht Aksel Alas.

Kiisu nimi ise naiste arvates probleeme ei tohiks tekitada, seda ka vaatamata sellele, et Kiisu on kutsungina olnud juba aastaid Tallinna taksopargi ja Tulika Takso kasutuses. ?See on firma nimi, kutsungina plaanime kasutada hoopis nime Kiti,? täpsustab Tammejuur.

Aksel Alas teadis, et Kiisu nimi on pärit nõukogude ajast. ?Igal eetril oli oma nimi, taksojuhtidele kuulus GAZ. Seda hääldati aga tugevamalt Kassina ja sealt edasi tuli juba Kiisu. Hiljem sai oma eetri esimesena Esra Takso ja nemad võtsid kutsungiks Jänku,? selgitas Alas, kellele alluvad taksojuhid kutsuvad oma dispet?erit Pääsuks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing