Börsiülevaade: positiivsed uudised vallutasid Tallinna börsi

11. detsember 2001, 14:51

Kui kolmanda kuu avahommik pärast terrorirünnakut algas Tallinna börsil kergelt pessimistlikult ning nii vaikselt, et 50 minuti jooksul ei tehtud Hansapanga aktsiatega ühtegi tehingut, siis positivismi külvama hakanud uudised aitasid päeva teisel poolel kõik liideraktsiad plussi.

Hommikusele passiivsusele ja rõhutusele vaatamata kujunes päeva tugevaimaks ja aktiivseimaks väärtpaberiks aga just Hansapanga aktsia, mis tõusis 159 kroonini ehk 2,4% kõrgemale eilsest sulgemishinnast.

Jõudu võis aktsiale lisada täna kohaliku pressi jõudnud ABM Amro analüüs, kus investeerimispanga arvates on Hansapank Kesk- ja Ida-Euroopa pankade hulgas kõige enam alahinnatum ning õiglase hinna saavutamiseks peaks aktsia järgemise aasta lõpuks kosuma veel 70% jagu.

ABM Amro sõnul on Hansapanga aktsia praegune hind võrreldes raamatupidamisväärtusega väga madal, kuid sellele vaatamata on ta omakapitalitootlus väga tugev. Positiivseks peetakse ka panga laenude korralikku kvaliteeti, tugevat internetipanka kui ka suurt potentsiaali Leedu turul, mis peaks järk-järgult kasumlikumaks muutuma.

Hommikusest nõrkusest suutis välja tulla ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, keerates positiivseks koos Nokiaga rõõmustava Euroopa tehnoloogiasektoriga ning lõpetades 71 kroonil ehk 0,7% eilsest sulgemishinnast kõrgemal.

Soome mobiiltelefonide valmistaja rõõmustas turge lihtsalt sellega, et teatas oma keskkvartali aruandes, et tema käimasolev kvartal tõotab tulla igati ootustepärane.

Kõige selle juures kosus ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, lõpetades 53,60 kroonil ehk 0,2% kõrgemal kui eile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing