Eesti ja Bulgaaria sõlmisid vabakaubanduslepingu

11. detsember 2001, 15:44

Eesti Välisministeeriumi poliitika asekantsler Väino Reinart ja Bulgaaria asemajandusminister Ljubka Katsakova kirjutasid täna Sofias alla Eesti ja Bulgaariavahelisele vabakaubandusleppele.

Leping jõustub peale ratifitseerimist Riigikogus, kuid vastavalt poolte kokkuleppele rakendatakse lepingut alates 1. jaanuarist 2002.

Kahe riigi vaheline vabakaubandusleping kaotab piirangud tööstuskaupadele ja liberaliseerib põllumajandustoodete kaubandust, avades sellega Eesti toodetele soodusligipääsu Bulgaaria turule.

'Eesti ja Bulgaaria suhted on väga head, kuid neis on palju kasutamata võimalusi. Elavdamist vajaks kaubavahetus ja ka koostöö üldisemalt, samuti peaks vastastikku oma riike rohkem tutvustama,' ütles asekantsler Väino Reinart.

Asekantsler Reinartil olid ka kahepoolsed konsultatsioonid Bulgaaria asevälisministri Petko Draganoviga ja välisministeeriumi Euroopa osakonna direktori Maya Dobrevaga. Konsultatsioonidel arutati suhete elavdamisvõimalusi, majanduskoostööd, mitmeid kahepoolsete lepingute projekte ja mõlema riigi püüdlusi Euroopa Liidu ning NATO suunal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing