Eesti piiritus läks Iisraeli

11. detsember 2001, 16:03

Onistari kontserni kuuluv Rakvere Piiritustehas saatis eelmisel nädalal Iisraeli esimese merekonteineri piiritusega.

Onistari nõukogu esimehe Aleksander Skoblovi sõnul on Iisraeli kultuurilisi ja usulisi traditsioone arvestades tegu suure saavutusega. Nõuded piirituse kvaliteedile on seal väga ranged. Piiritus peab olema tehtud eelmise aasta teraviljast ja mahutid, milles seda hoitakse eriliselt puhtad, selgitas ta.

Kogu piirituse ekspordi protseduur toimus koostöös Eesti rabiga ja tema vahetul osalemisel. Lõpuks kinnitas rabi mahuti oma erisümbooolikaga ja andis loa selle laadimiseks.

Konteineritäis piiritust valiti Skoblovi sõnul välja paljude piiritusetootjate hulgast ja see läks Iisraelis hiljuti valminud alkoholitehase käivitamiseks.

Tänavu eksportis Onistar rekordkoguse alkoholi. Piiri taha läks 1,74 miljonit liitrit alkoholi. Peale selle eksportis Rakvere Piiritustehas miljon liitrit piiritust, mis on seitse korda enam kui aasta tagasi. Siseturul müüdud piirituse kogus oli 2,2 miljonit liitrit.

700 000 liitrit piiritust läks Skoblovi sõnul Prantsusmaale firmale Ryssen, kust ostavad oma tooraine mitu Eesti alkoholitootjat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing