Euroopa kõige kallim maa on Rootsi

11. detsember 2001, 10:16

Igapäevaste tarbekaupade ostmiseks on Rootsi Euroopa Liidu riikidest kõige kallim, näitas Briti analüüsifirmal AC Nielsen äsja valminud hinnavõrdlus ajavahemiku 1999-2000 kohta.

Üllatavalt on kõige odavam sisseoste teha kõrge palgatasemega riikides nagu Saksamaa ja Holland, samas kui madalama palgatasemega riikides nagu Kreeka ja Portugal on sisseostude tegemine kallim. Odav on ka Hispaania, kus hinnatase on samade kaupade puhul Rootsiga võrreldes keskmiselt 35% madalam.

Kõige kallimad riigid Rootsi järel on Suurbritannia, Soome ja Kreeka. Rootsi kõrget toidukaupade hinda seletab asjaolu, et kaupade jaotus on koondunud kolme suurfirma kätte.

Euroopa Komisjon on võrrelnud kaubakorvi, mille 68 artiklit hõlmavad esmatarbekaupu hügieenitarvetest mineraalvee ja makaronideni. Iga toote osas on valitud neli kaubamärki, mis on müügil üle Euroopa.

Euroopa Komisjoni siseturu volinik Frits Bolkestein avaldas lootust, et hinnavahede tasandumine saab uut hoogu tuleva aasta algusest koos euro käibeletulekuga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing