Isamaaliit ja Mõõdukad saatsid Reformierakonnale lepituskirja

11. detsember 2001, 08:01

Isamaaliidu ja Mõõdukate juhatused küsivad ühiskirjas Reformierakonnalt, millal kavatseb võimupartner Toompeal ette võtta samasugused sammud nagu praegu Tallinnas, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meie ühiskirja mõte on selgust saada, kas Reformierakonna sammude taga Tallinna koalitsioonis on tegu noore ambitsioonika seltskonna eksirännakuga või erakonna tõsisema sammuga,? vahendas kirja sisu Mõõdukate aseesimees sotsiaalminister Eiki Nestor.

Nestor tuletas meelde, et kolmikliidu koalitsiooni loomine lepiti kokku juba 1998. aasta sügisel, pool aastat enne valimisi. ?See oli erakondade vaheline kokkulepe ning seepärast pöördume ka erakondade juhatuste tasemel oma partnererakonna poole,? põhjendas Nestor seda, miks neid küsimusi ei arutata koalitsiooninõukogus.

?Poliitikas on oma reeglid ning sellest tulenevalt saab Reformierakonna käitumist pidada distantseerumiseks Tallinna koalitsioonist, et võtta endale enne valimisi paremaid positsioone,? rääkis Nestor. ?On nii, et valitsemisel on koostegemise rõõm ja ka ühine kannatus ning kui ühel kolmest kannatus katkeb, siis miks peaksid kaks ülejäänut üksi edasi kannatama.?

Isamaaliidu juhatuse liikme Aimar Altosaare sõnul on tegemist kirjaga sõbrale, kes on natuke koerust teinud. ?Sõbralikus toonis on kirjas, et kui lõpetatakse koerus, siis on võimalus koos jätkata,? ütles Altosaar.

Isamaaliit ja Mõõdukad edastavad kirja Reformierakonnale täna ja loodavad sellele enne neljapäeva vastust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing