Noormõõdukad hoiatavad õppetoetuse vastaseid

11. detsember 2001, 09:18

Ühendus Noored Mõõdukad saatis kõigile poliitikutele hoiatuse katse eest kukutada riigikogus läbi õppetoetuste seadus, kirjutab Postimees.

Noormõõdukad kohustuvad avalduse järgi avalikustama ja levitama poliitikute nimesid, kes on õppetoetuste seaduse vastu Riigikogu komisjonides ja täiskogu istungil.

Noorte Mõõdukate pressiesindaja Jaak Juske ütles, et algtõuge häirekella löömiseks tuli Eesti Üliõpilaskondade Liidust, kellel oli info Reformierakonna vastuseisust eelnõule.

Eesti Üliõpilaskondade Liidu avaliku poliitika tegevjuht Rait Talvik ütles, et eelmise nädala lõpus said nad usaldusväärsest allikast teada, justkui oleks mõned erakonnad, sealhulgas Reformierakond, võtnud vast põhimõttelise seisukoha mitte toetada õppetoetuste seadust sellisel kujul ning takistada seaduse läbiminekut riigikogus. Järgmise sammuna informeeris liit parteide noorteühendusi.

Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Meelis Atonen möönis, et ilmselt tingis Noorte Mõõdukate avalduse infopuudus või poliitiliselt ärev hetk, milles noored poliitikud tundsid tarvidust midagi ette võtta.

?Reformierakonna fraktsioon on õppetoetuste seaduse eelnõu arutanud ja samad küsimused on minu teada üle kerkinud ka Mõõdukate fraktsioonis,? ütles ta.

Ohtu näeb Reformierakonna fraktsioon suures bürokraatias, mida õppetoetuste süsteemi sellisel kujul rakendamine endaga kaasa võib tuua.

?Asi võib minna bürokraatlikuks peitemänguks,? nentis Atonen. ?Töölkäijad üliõpilased hakkavad riigilt õppetoetust välja petma. Samuti on segane üliõpilaste sõltuvus oma vanematest.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing