Raamatupidaja riisus kaitseliidult 600 000 krooni

11. detsember 2001, 08:02

Tallinna majanduspolitsei kahtlustab kaitseliidu Harju maleva endist raamatupidajat Nelle Kioleini (52) ligi 600 000 krooni riisumises, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kaitseliidu peastaabi pressiosakonna teatel avastas Harju malev üle poole miljoni kroonise puudujäägi septembri lõpus sisekontrolli käigus.

Revideerijad leidsid, et 1992. aastast Harju malevas raamatupidajana töötanud Kiolein riisus vähemalt 600 000 krooni maleva raha viimase kolme aasta jooksul.

?Sisekontroll praegu käib ning seetõttu võib lõplik summa veelgi suurem olla,? ütles kaitseliidu pressiesindaja Tanel Rütman.

Pressiesindaja lausus, et kaitseliit vallandas Kioleini päevapealt ning andis oktoobri alguses materjalid üle Tallinna majanduspolitseile.

Kaitseliidu Harju maleva staabiülema kapten Alar Ehala sõnul ei osanud maleva juhtkond Kioleini ebaaususes kahtlustada. ?Meile oli see nagu välk selgest taevast,? ütles staabiülem. ?Usaldasime teda. Ta on muidu tore inimene ja hea südamega, kuigi raamatupidamise asjades oli tähenärija.?

Staabiülema sõnul ütles 5000 krooni kuus palka saanud Kiolein talle pärast riisumise avastamist ja selle üles tunnistamist, et tahtis jõuda keskklassi elatustasemeni.

Kiolein riisus Harju maleva aastate jooksul teenitud raha, mis laekus tasuliste turvateenuste pakkumisest. Staabiülema sõnul on maleva ühe kuu keskmine käive umbes 100 000 krooni.

Kiolein on tänavu kolmas riigiteenistuses töötanud raamatupidaja, kes on riisumisega vahele jäänud ning kelle tegevust uurib politsei.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing