Vene saadikud osutuvad taas Tallinna võimu kaalukeeleks

11. detsember 2001, 08:02

Tallinna volikogu kaalukeeleks olevad 11 vene saadikut võivad otsustada ka linnapea Tõnis Paltsu umbusalduse hääletuse neljapäeval, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kõik võivad joosta Edgari (Edgar Savisaare ? toim) poole, seal veendunud inimesi ei ole,? ütles praegu opositsiooni kuuluvaid venelasi toetav endine volikogu liige Igor Pissarev, viidates eelkõige Rahva Valikule. ?Ja kui veel midagi pakutakse, siis lähevad kohe üle.?

Pissarevi sõnul kalduvad pooled kuuest Rahva Valiku fraktsiooni liikmetest Keskerakonna poole. ?Nad tahavad kindlasti säilitada Lasnamäe linnaosavanema ja ühte abilinnapea kohta,? ütles Pissarev.

Rahva Valiku fraktsiooni esimees Jevgeni Tomberg eitas esialgu partnerite vahetamist. ?Fraktsioon otsustas, et oleme edasi praeguse koalitsioonileppega kuni neljapäevani,? ütles Tomberg. ?Uus koalitsioon hakkas tekkima ilma meieta, aga võib juhtuda, et sel nädalal uus koalitsioon meiega räägib.?

Tombergi sõnul ei ole edaspidi välistatud konstruktiivne koostöö uue võimuliiduga. ?Seda eriti juhul, kui tekib koalitsioon, mis häälte arvu vähesusest tulenevalt pole võimeline linna juhtima,? rääkis Tomberg.

Opositsiooniga koostööd tegeva volikogu fraktsioonidesse mittekuuluva Leonid Tsingisseri sõnul püüab uus koalitsioon põhineda kahel erakonnal, Kesk- ja Reformierakonnal, ning eelmisel reedel sõlmitud koalitsioonilepingule teiste osapoolte allkirju ei lisandu.

?Tahetakse vältida praegust nn seitsme pöialpoisi koalitsiooni,? rääkis Tsingisser. Ta lisas, et toetada saab koalitsiooni ka teisiti, kui ise sinna kuuludes.

Praegu koalitsiooni kuuluvad vene poliitikud on seisukohal, et uue võimuliidu moodustamiseks on Kesk- ja Reformierakonnal vaja eelkõige vene saadikute hulgast hääli juurde otsida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing