Venelastelt on kaks häält volikogus kindlad

11. detsember 2001, 14:43

Tõenäoliselt hääletavad neljapäeval loodava Keskerakonna ja Reformierakonna liidu poolt ka Leonid Tsingisser ja Gennadi Ever.

Nende kahe hääle liitumine tähendaks, et linnapea Tõnis Paltsu umbusaldamise poolt on 34 volikogu liiget. Umbusalduse läbiminekuks piisab 33 häälest. Pikas perspektiivis on ühehääleline otsustusõigus volikogus aga napp.

Gennadi Ever on olnud vahistatud süüdistatuna Vitali Haitovi mõrvas. Kui politsei leiab põhjenduse pidada teda vahistatuna kinni üle kolme kuu, tuleb volikokku Everi asendusliige Gennadi Gorjatshov. Ever on toetanud volikogus Keskerakonna otsuseid.

Leonid Tsingisser on olnud samuti aktiivne Keskerakonna otsuste toetaja pärast seda, kui Jüri Mõis ei soovinud võtta Tsingisseri loodavasse koalitsiooni möödunud aasta sügisel.

Omakorda on Keskerakond toetanud Tallinna volikogus Tsingisseri ettepanekut erastada Tallinna sadamaala aktsiaseltsile Ühendatud Kapital.

Tõenäoliselt ei otsi Keskerakond ja Reformierakond Jevgeni Kogani toetust, kes siiani on andnud volikogu eelnõudele hääli oma parema äranägemise järgi.

Ülejäänud vene rahvusest volikogu saadikud kuuluvad praeguse koalitsiooniga lepingu sõlminud fraktsioonidesse Rahva Valik ja Rahva Usaldus. Rahva Valikule kuulub Lasnamäe linnaosavalitsuse vanema ja abilinnapea koht.

Ei Rahva Valik ega Rahva Usaldus pole veel teatanud kavatsusest seni kehtivast koalitsioonilepingust loobuda, kuid neil on aega teha seda veel 48 tundi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing