Kehv segisti võib lärmakaks muutuda

Jüri Sondla 12. detsember 2001, 00:00

Vaid hinnanumbri järgi valikut tehes head segistit ei saa. Uurida tasub näiteks ka segisti turvalisust ning hääleklassi ? kui teie oma kodus kraani lahti keerate, kas see võib hakata naabreid segama?

Poes segististendi juures seistes tasub kõik meeldima hakanud tooted oma käega üle katsuda, ehk neid veidi väänatagi ? kui müüja selleks loa annab. Segististendile paigaldatud tooted pole muuseumieksponaadid, vaid ongi proovimiseks ja katsumiseks mõeldud. Seega on müüja keeldumine toodete natuke jõulisemast katsumisest pisut ettevaatlikuks tegev.

Pane tähele järgmist:

Tootja
? Kas on ise segistitootja või on turustusfirma, kes ostab/müüb tooteid.
? Tootja esindatus (kas ise või läbi vahendaja).

Selle kindlakstegemine tagab vajadusel informatsiooni kiire kättesaadavuse ja objektiivsuse.

Tuntus kohalikul turul
Uuri, millised kogemused on ühel või teisel segistitootjal antud turul. Kogemusi saab hinnata aktiivselt tegutsetud ajaga = müüdud toodete hulgaga.

Kauem turulolijatel on aastakümnete jooksul saadud suuremad kogemused. Uutel turulepürgijatel rahuloleva ostja kogemus puudub, esimesed ostjad on ?katsejänese? rollis. Maailmapraktikas on levinud toodete katsetamine konsentreeritud turul enne selle laiendatud turulepaiskamist.

Tehnilised andmed
? Segisti ?mootori? ? tööorganist/seadeosast tulenevad omadused
? Seadeosa vahetatavuse lihtsus.
? Seadeosa saadavus: kas kohe kauplusest või kolme nädala pärast.
? Seadeosa konstruktsioonist tulenevad lisavõimalused:
? vooluhulga piiramise võimalus (tuleb ju tihti segistist ülemäära palju vett ja tarbijal on vajadus seda piirata).
? temperatuuri piiramine (osutub vajalikuks ühiskondlikes ruumides).
? Garantii ja kas sellele on piiranguid. Näiteks: ?Annaksime uue seadeosa, kuid kuna teie veetorustikule pole paigaldatud filtreid, peate selle ostma? või ?Anname teile uue seadeosa tasuta, olenemata vee kvaliteedist, viie aasta jooksul ostuhetkest?. Garantiiaja pikkus määratakse tootja poolt ja see võiks olla kuni viis aastat.

Hääleklass
Segistit avades-sulgedes ei tohi seal liikuv veevool põhjustada kuuldavaid helisid, näiteks põrinat või vingumist, mis võib häirida naabreid. Selle vältimiseks on tarvis uurida segisti hääleklassi. Hääleklassid on standardiseeritud, neist I klass on kõige kõrgem.

Segisti kasutamise turvalisus
Kas segisti pind kasutamisel kuumeneb? Kas du?ivee temperatuur püsib stabiilne, kas kogemata täiesti kuuma vee saamine segistist on välistatud?

Info kättesaadavus
Tehniliste materjalide, kataloogide jm infokirjanduse olemasolu. Kuna segistit ei osteta hetkeemotsiooni ajel, on hea, kui saab enne ostu rahulikult kataloogidega tutvuda.

Tarneajad
Eeldatavasti on toode laos, kui mitte, kas müüja oskab öelda tarbijale eritoote tarneaja.

Müüjate professionaalsus
Tõsisemad tootjad koolitavad müüjaid regulaarselt õppepäevadel ja annavad müüjatele personaalse, vastavasisulise tunnistuste.

Kvaliteet ja disain
Uuri, kas eri tootesegmentidel on sama kvaliteet, olenemata hinnast.

Disain on ajatu, kuna eeldatavalt on segistite vastupidavus ligikaudu 20 aastat. Nuppudega segistid on disaini poolelt vaadates taas atraktiivsed, kuid vee- ja energiasääst ei ole nende puhul nii suur kui kangsegistil. Kui tahetakse säästlikku toodet, siis on oluline vooluhulga piiramise funktsioon, samuti temperatuuri reguleerimine.

Kasutuskohad
Tasub uurida, milliste tootjate tooted on paigaldatud suurema kasutuskoormusega hoonetesse, nagu hotellid, ujulad, koolid. See aitab otsustada toodete vastupidavuse üle.

Tooteareng
See on garantii firma püsimisele tulevikus. Kui puuduvad uued tooted ja elektrooniliste segistite ja seadmete arendamine, siis võib suure tõenäosusega oletada, et ka ettevõttel pole järjest tihenevas konkurentsis perspektiivi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing