Geenivaramu püüab jõuluks rahastajatega leppe sõlmida

12. detsember 2001, 08:21

Geenivaramu loodab jõulude paiku investoritega rahastamislepingutele alla kirjutada, et tuleva aasta alguses alustada kolmes maakonnas 10 000 inimest haarava pilootprojektiga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Geenivaramu rahastamiseks loodud aktsiaseltsi E-Geen nõunik Rain Tamm ei soovinud enne lepingutele alla kirjutamist võimalike investorite nimesid nimetada, kuid tunnistas, et põhilised läbirääkimised on käinud kolme firmaks EGeen International Corporation koondunud USA investoriga.

?Tegu on firmadega, kellel on biotehnoloogia sektorisse investeerimise kogemus ja selle majandusharu jaoks vajalikud sidemed,? kirjeldas ta. Tamme sõnul piisab geenivaramu pilootprojekti käivitamiseks paarist miljonist USA dollarist, mida investorid on ka lubanud. ?See ei pruugi tähendada, et samad firmad projekti lõpuni rahastaksid, kindlasti on meil kavas uurida, kas keegi veel projekti finantseerimisse lülituda tahab,? ütles Tamm.

20. detsembril toimuvaks nõukogu istungiks tahab geenivaramu kõik lepingute lisad ette valmistada. ?Tegu on väga komplitseeritud lepingutega,? põhjendas projekti tegevdirektor Krista Kruuv asjaajamise venimist.

Kruuvi sõnul vajaksid esmajoones raha perearstide koolituse järgmised etapid, infotehnoloogia ja laboriehitus.

Tegevjuhi sõnul on eestlased pilootprojekti suhtes küllalt suurt huvi üles näidanud. ?Pilootprojekt viiakse läbi kolmes maakonnas, aga sooviga geenidoonoriks saada on helistatud ka teistest maakondadest,? märkis ta. Pilootprojekti käigus loodetakse võtta geeniproove, salvestada nende järgi geeniandmed ja sugupuu ning eraldada analüüsimiseks DNA 10 000 vabatahtlikult geenidoonorilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing