Lonessa alustab kütuseterminali pinnasetöödega

12. detsember 2001, 08:16

Ameeriklaste transiidiettevõtte Lonessa aastaid kavandatud kütuseterminal kerkib Muuga sadamasse 2003. aasta alguseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Terminali esimese järgu ehitusega alustab sel nädalal Skanska EMV. ?Skanska teeb pinnasetöid, mis on terminalile alusvundamendiks,? ütles Lonessa juhatuse liige Ivar Prits. ?Aprilliks peavad tööd lepingu järgi valmis olema,? lisas ta.

Skanska EMV tehtavate tööde maht on 14 miljonit krooni.

?Vaidlesime hulk aega garantiide ja maksegraafikute üle,? ütles Skanska EMV peadirektor Jaanus Otsa. ?Ma ei tea täpselt, kas leping on juba sõlmitud, kuna tegemist oli rahaliselt väikse mahuga,? lisas ta. Otsa kinnitas, et ehitustööd hakkavad kohe pihta.

Terminali ehitaja leidmiseks korraldatakse uus konkurss. ?Terminali ehitamiseks planeeritav koguinvesteering ulatuks poole miljardi krooni kanti,? ütles Prits. ?Aja jooksul summa pigem kasvab kui kahaneb.?

Prits ütles, et esimeses etapis on terminali läbilaskeks planeeritud kolm miljonit tonni toornaftat aastas.

?Ma ei usu, et sellist kogust lihtsalt niisama võetakse,? ütles Pakterminali nõukogu esimees Aadu Luukas. ?Turg on välja kujunenud. Konkurents tiheneb Pakterminali poolt vaadatuna,? möönis ta siiski.

Lonessa taga on Ameerika suurkompanii Taurus Petroleum, kellel on laialdased hankesuhted Venemaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing