Tööjõu liikumise piirang pidurdab eurokõnelusi

12. detsember 2001, 08:22

Eesti ei nõustu piirangutega Euroopa Liidu tööjõuturule pääsemisel, mistõttu isikute vaba liikumise peatüki sulgemine euroläbirääkimistel lükkub uude aastasse, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Eesti ei ole valmis sulgema seda peatükki sel nädalal, kuid töö selles suunas käib, samuti kahepoolne dialoog liikmesriikidega,? ütles välisministri ülesandeid täidev majandusminister Hendrik Hololei.

Hololei sõnul ei saa valitsus nõustuda Euroopa Liidu (EL) ühispositsiooniga kohaldada uute liikmete suhtes tööjõu vaba liikumise piiranguid, kuna Eesti ei kujuta Euroopa tööjõuturule kindlasti sellist ohtu, mida EL kandidaatriikides näeb. ?Euroopa Liit politiseerib seda küsimust üle,? märkis majandusminister.

Valitsus piirdus eilsel kabinetinõupidamisel ülevaatega läbirääkimistel kujunenud olukorrast ja taotleb isikute vaba liikumise peatüki sulgemiseks lisaaega. See tähendab, et tänasel välisministrite tasemel peetaval liitumisläbirääkimiste voorul jääb peatükk avatuks.

Samas on mitu ELi liikmesriiki ? Taani, Rootsi, Holland ja Iirimaa ? teatanud, et avavad oma tööturu Eestile kohe pärast ühinemist. Üleminekuperioodi tahavad kasutada Saksamaa, Austria, Soome ja Suurbritannia, kellest kaks viimast võivad piirduda kaheaastase piiranguga. Austria ja Saksamaa soovivad piiranguid teatavate kutsealade osas kuni seitsmeaastase üleminekuperioodi lõpuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing