Ülo Toomsalu • 12. detsember 2001 kell 7:06

Eurovisiooni piletioksjon huvitab välismaalasi

Hinnad Eurovisiooni piletioksjonil võivad tõusta ennustamatult kõrgele, kui enampakkumisel osalevad oma Eestis elavate tuttavate või edasimüüjate kaudu ka välismaalased, kirjutab Postimees.

Pärast täna algava oksjoni tingimuste ja pileti hinna avalikustamist ajakirjanduses on mitmed inimesed avaldanud arvamust, et Eesti isikukoodi päring ei hoia välismaalasi enampakkumisest eemal.

?Minu poole on pöördunud paar Venemaa jõukurit, kes sooviksid endale pileteid ükskõik millise hinna eest,? ütles üks tundmatuks jääda soovinud helistaja Postimehele.

Teise helistaja hinnangul jäävad enda eest pakkuvad eestlased välismaalaste sekkumisel ebavõrdsesse seisu, sest ei suuda üle 10 000 krooni ulatuvate hindade korral enam kaasa rääkida.

Eurovisiooni produtsent Peeter Rebane tunnistas, et selliseid pileti edasimüügi skeeme on võimatu vältida. ?Ei saa ju kuidagi kontrollida, kellele pilet edasi antakse või müüakse,? lausus ta.

Rebase sõnul välistab piletite kontrollimatu kokkuostu üksnes see, et iga inimene saab oksjonil osta maksimaalselt kümme piletit.

Hetkel kuum