IT-turu jahenemine jõudis novembris Euroopast ka Eestisse

Kaido Einama 13. detsember 2001, 00:00

Novembri trendideks võib lugeda vähenenud arvutioste ja suurenenud mobiilistumist, sest sülearvutite ostutrend on endiselt ülespoole. Paljude välismaiste lauaarvutite ning odavama hinnaklassi sülearvutite hinnad on jõudnud juba üksteisele aukartustäratavalt lähedale, mis mitmed ärikliendid pigem mobiilse sülearvuti kasuks on pannud otsustama.

?Novembris võis märgata mõningat turunõudluse raugemist võrrelduna oktoobriga, aga novembris on see pea alati nii olnud ? tegemist jõulumüügiperioodile eelneva vaikusega,? kommenteeris GNT Eesti käivet tegevdirektor Andres Suitso. Ta pidas novembrit üsna tavapäraseks kuuks võrreldes eelmiste aastatega. Arvutikaupade hulgimüüja GNT Grupi 9 kuu kogukäive sel aastal aga oli Soomes ja Baltimaades 4,56 miljardit krooni, mis on ligi kolm korda rohkem kui eelmine aasta samal ajal. 1,09 miljardit krooni moodustavad käibest Eesti, Läti ja Leedu esindused. Käibekasvu taga on ühel Eesti suurimal arvutihulgifirmal uute toodete ja tootjate esindamise lisandumine. GNT Grupp teatas 2001. aasta jooksul uutest lepingutest Allied Telesyni, Fujitsu, Kingstoni, IBMi ning UNIXi ja ja teiste tarkvaratoodete pakkujatega.

Tech Data Balti mäned?er Kaur Lohk pole aga novembri tulemustega kaugeltki rahul, kuna ootas 2001. aasta novembris suuremat kasvu. ?IT turg ei taha väga kasvada. Tundub, Euroopas kätte jõudnud üldine pessimism IT suhtes on kandumas ka Eestisse,? põhjendab ta novembri käibenumbriga mitterahulolemist.

Meeldiva trendina aasta lõpus toob Kaur Lohk välja aga kantavate arvutite osa tugeva kasvu võrreldes möödunud aastaga.

Kolm hulgifirmat, kes osalevad turuülevaates, annavad Eesti arvutituru käibest hinnanguliselt kolmveerandi. 15-20 protsenti käibest annavad ülejäänud suuremad maaletoojad, kelleks on Microlink Arvutid, Ordi, Kulbert, IT Tarkvara ja Asbis. Paljud neist on omakorda ka kolme suurima hulgifirma kliendid GNT Eesti, ELKO Revali ja Tech Data poolt maaletoodavate kaubagruppide osas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing