ASi Tallinna Vesi laborid said akrediteerimistunnistuse

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 16:34

Täna, 13. detsembril andis Eesti Akrediteerimiskeskus ASi Tallinna Vesi laboritele üle rahvusvaheliselt tunnustatud ISO 17025 akrediteerimistunnistuse.

ISO 17025 standard on rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteedisüsteem laboritele. See sisaldab kõiki nõudeid, millele katse- ja kalibreerimislaborid peavad vastama, et töötada vastavuses kvaliteedisüsteemiga, olla tehniliselt kompetentsed ja viia läbi tehniliselt pädevaid katseid. Akrediteerimistunnistus annab vastavuse standardile EVS-EN ISO/IEC 17025 nii ASi Tallinna Vesi Ülemiste Veepuhastusjaama kui ka Paljassaare Heitveepuhastusjaama laborite analüüsimetoodikatele.

Rahvusvahelise vee- ja heitvee laborite akrediteeringu saamine on ASi Tallinna Vesi laboritele suur tunnustus ning see sai teoks kuudepikkuse tõsise töö tulemusena. Akrediteering tagab laborites tehtavate analüüside täpsuse ning võimaldab kõiki andmeid auditeerida.

'Mul on hea meel, et me suutsime nii kiiresti jõuda akrediteeringuni, kuna see kinnitab nii meie klientidele ja meie tegevust kontrollivatele üksustele, et joogiveele tehtavate keemiliste ja bakterioloogiliste ning heitveele tehtavate testide analüüsitulemused on täpsed.?

?Tallinna linna elanikud võidavad eelkõige seetõttu, et tänu laborite akrediteeringule on ASil Tallinna Vesi väga täpne ülevaade toodetud joogivee ja Balti merre lastava puhastatud heitvee kvaliteedist?, lisas Hill.

?Akrediteerimistingimuste täitmiseks renoveerisime oma vee- ja heitveelaborid, soetasime mitmeid kaasaja nõuetele vastavaid laboriseadmeid ja töövahendeid.
Tuli luua nii juhtimisalast kui katsetusi käsitlevat tööd hõlmav kvaliteedisüsteem ja protseduuristik. Samuti said meie laboritöötajad põhjaliku praktilise töö alase koolituse ning osalesid mitmel kvaliteedisüsteemialasel seminaril?, lisas ASi Tallinna Vesi laborite juhataja Tiit Laur.

ASi Tallinna Vesi vee- ja heitveelaborite akrediteerimine oli ka üks ASi Tallinna Vesi ja Tallinna linna vahel sõlmitud Teenuselepingu tingimustest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing