Edukaim toitlustusfirma on OÜ Starmaker

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 17:27

Äripäeva poolt 2000. aasta majandusnäitajate põhjal välja selgitatud Eesti edukaim toitlustusfirma on Tallinnas Olde Hansa restorani pidav OÜ Starmaker.

OÜ Starmaker teenis eelmisel aastal üle 47 miljoni kroonise käibe juures 4,9 miljonit krooni kasumit, olles sellega ka kasumiliider. 1999. aastal oli OÜ Starmakeri puhaskasum 35,5 miljoni krooni suuruse käibe juures 3,4 miljonit krooni.

Firma edukust põhjendab tegevjuht Margit Hakomaa kolme ?sambaga? ? turundus, inimkesksus ja juhtimisfilosoofia.

Toitlustusfirmade teine koht läks restorane Karl Friedrich, Balhtasar ning Postipoiss pidavale A G Toitlustuse ASile ja kolmas koht ASile Astri Grill, mis tegeleb kiirtoitlustuse ning pagari-, kondiitri- ning kulinaartoodete valmistamisega.

Käibeliidriks oli eelmisel aastal kiirtoitlustusfirma McDonald`s Eesti AS, kelle käive ulatus 73, 7 miljoni kroonini. Kõige suurem käibe kasv oli firmal OÜ Seitsmes planeet, mis haldab Tartus hiinapärast pubi Tsink Plekk Pang. Suurim kasumikasv oli teise koha omanikul A G Toitlustuse AS, kes kasvatas eelmise aasta käivet võrreldes üle-eelmise aastaga 3,1 miljoni krooni võrra.

Rentaablim toitlustusfirma oli eelmisel aastal Airo Catering Services Eesti OÜ. Varade tootlikkuselt (ROA) jäi teistele kättesaamatuks Pirita Hotelli Restoran OÜ.

Toitlustusettevõtete TOPi koostamisel arvestab Äripäeva metoodika kuute majandusnäitajat ? firmakäivet, käibe kasvu, kasumi kasvu, rentaablust ja varade tootlikkust.

Äripäeva erileht Toitlustusfirmade TOP 30 ilmub homme, 14. detsembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing