Kiur Aarma loob suurima teletootja

13. detsember 2001, 08:13

Eesti kõige kõvem telesaadete valmistaja pole ETV, TV3 ega Kanal 2, vaid 'Kahvli' saatejuhi Kiur Aarma uus ettevõte, kirjutab Eesti Ekspress.

Värske firma koondab kaubamärke Ruut, Ring ja Highstar, mida televaatajad teavad menukate telemängude ja meelelahutussaadete lõputiitritest. Juriidiliselt on ettevõte alles loomisel, kuid tegevus käib täie hooga.

Tema üheksast saatest koguni kaheksa kuuluvad oma kanalil kümne vaadatuma saate sekka. Kõige popim neist TV3 telemäng 'Kuldvillak'. Tippkümnest jääb välja ainult 'Sputnik', sest see on venekeelne ehk mõeldud vähemusele.

Reedel pidas uus firma jõulupidu. Tegi seda oma uutes avarates (üle 500 m2) ruumides, mis asuvad Tallinnas Faehlmanni tänavas ETV garaa?ide pääl.

Omanike nimekirja alustab Kiur Aarma (26), kes juhib koos Hannes Võrnoga TV3 jutusaadet 'Kahvel'. Teleärisse sukeldus Aarma mullu kevadel, kui asutas oma saate tootmiseks osaühingu Eetriüksus.

Tema partneriks sai edukas investeerimispankur Tõnis Haavel (31), kelle nimi on hästi tuntud börsimänguritele. Uues telefirmas hoolitseb Haavel finantspoole ja ärilise ülesehituse eest.

Kolmas osanik on Kaupo Karelson (27), kelle firma Highstar Productions lõpetas eelmise aasta üheksa miljoni krooni suuruse käibe juures 730 000 krooni suuruse kahjumiga.

Highstarist pärineb ka neljas osanik, re?issöörina tuntud Rando Pettai (36), kes on tunnustatud reklaamitegija ja Eda-Ines Etti eurolaulu 'Once In A Lifetime' video autor.

Viies osanik on telemängude spets Teet Margna (29), kes kogus tuntust 'Teet or Alive"i' juhina ning veab praegu TV3 kõige popimat saadet, mälumängu 'Kuldvillak'.

Omanike nimekirja lõpetab uue firma direktriss, igapäevaasjade eest hoolitsev Monika Vichmann (32), kelle perest tuntakse rohkem küll tema abikaasat Marcel Vichmanni.

Asutatav ettevõte annab tööd ligi 70 inimesele, kaasa arvatud vabakutselised, kelle kasutamine on ajakirjanduses laialt levinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing