Pankrotihaldurid ei teadnud Bergmanni vahistamisest midagi

13. detsember 2001, 13:30

ERA Panga pankrotihaldurid Jaak Annus ja Urmas Tross kinnitasid, et nad ei teadnud panga eksjuhi Andres Bergmanni vahistamisest ette mitte midagi.

?Kuulsin vahistamisest täna raadio kaudu,? ütles Jaak Annus, kes eile samal ajal, kui Bergmann vahistati, pidas koos Maapanga ja EVEA Panga pankrotihalduritega pressikonverentsi. ?Eks politsei toimetab oma asju.?

Urmas Tross tunnistas hetk tagasi, et ta kuulis Bergmanni vahistamisest praegu esimest korda.

Eelmise aasta 3. märtsil algatas keskkriminaalpolitsei ERA Panga pankrotihaldurite avalduse alusel kriminaalasja Andres Bergmanni, Jaak Kiikeri ja Peep Akkeli suhtes. Neli päeva hiljem vahistati Bergmann, Kiiker ja Akkel 48 tunniks.

Tartu maakohus ei rahuldanud 8. märtsil 2000. aastal politseiuurija taotlust võtta Bergmann, Kiiker ja Akkel eeluurimise ajaks vahi alla ning vabastas nad.

Bergmanni, Kiikeri ja Akkeli suhtes on kohaldatud allkiri elukohast mittelahkumise kohta.

Bergmanni, Kiikerit ja Akkelit on esialgse süüdistuse alusel süüdistatud kriminaalkoodeksi paragrahvi alusel, mis käsitleb vara omastamist raiskamise või ametiseisundi kuritarvitamise teel suures ulatuses. Karistus selle alusel süüdimõistmisel on vabadusekaotus kolmest kuni kaheksa aastani.

Viimati pikendas prokurör Bergmanni, Kiikeri ja Akkeli kriminaalasja uurimise tähtaega 3. jaanuarini 2002.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing