Ülo Toomsalu • 13. detsember 2001 kell 7:44

Kallas sihib liitu vene erakonnaga

Reformierakonna esimees Siim Kallas peab läbirääkimisi Vene Balti Erakonna liidri Sergei Ivanoviga, et sõlmida kahe partei koostöölepe, mis kindlustaks reformierakondlase Maret Maripuu valimise pealinna volikogu etteotsa ja Edgar Savisaare saamise Tallinna linnapeaks, kirjutab Postimees.

?Rääkisime olukorrast Tallinnas ja vahetasime arvamusi meie (Vene Balti Erakond - toim) liitumisest Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooniga,? kinnitas eile Kallasega mitmel korral kohtunud Sergei Ivanov. ?Kuigi kaks erakonda taovad trummi, et nad suudavad Tallinnas stabiilset võimu hoida, siis mina pole selles veendunud. Nii kergesti see ei lähe.?

Lisaks Ivanovile kuulub pealinna volikokku Vene Balti Erakonnast veel Svetlana Melehhova ning need kaks häält peaksid suure tõenäosusega kindlustama Savisaare linnapeaks valimise.

Ivanov ütles eile õhtul, et pole veel langetanud lõplikku otsust, kas kavatseb tänasel volikogu istungil Paltsu umbusaldust toetada või mitte.

?Hetkel on erakond praeguse võimuliidu liige, kuid mul on koalitsioonile mitmeid etteheiteid,? lisas ta. ?Seetõttu ei välista ma koalitsioonist äraminemist.?

Maripuu ütles eile, et Reformierakond peab Vene Balti Erakonnaga läbirääkimisi koostöölepingu sõlmimiseks ning selle allakirjutamine tähendaks ühist hääletamist ka Tallinnas.

Hetkel kuum