Ülo Toomsalu • 13. detsember 2001 kell 8:15

Kõige kallima jõulupeo teeb siseministeerium

Kõige uhkema jõulupeo korraldab tänavu siseministeerium, mõne teise ministeeriumi töötajad aga maksavad peokulud kinni oma taskust, kirjutab Postimees.

Kuni 80 000kroonise eelarvega jõulupidu kavandav siseministeerium kutsub kõik ministeeriumi töötajad ning oma haldusala ametite esindajad - umbes 150 inimest - 20. detsembril Viitna kõrtsi.

Rahandusministeerium on jõulupeo kuludeks kavandanud 50 000 krooni. Kutsutud on umbes 300 inimest, nende seas endised rahandusministrid ja teenekaimad töötajad.

Ka majandusministeeriumi jõuluürituste eelarve on umbes 50 000 krooni, kuid vähemalt 30 000 sellest koguneb oma töötajatele müüdavatest pääsmetest.

Selle raha eest vaatab 150 inimest linnateatris etendust ?T?ehhov ja show-bisnis?, millele järgneb väike koosviibimine.

Ka välisministeeriumi ametnikud tähistavad jõule kollektiivse teatrikülastusega, minnes vaatama Draamateatri etendust ?Rehepapp ja näärisokk?, sellele järgneb koosviibimine. Ministeeriumi pressisekretäri Tiina Maibergi sõnul finantseerivad seda üritust töötajad suuresti omast taskust.

Ka teede- ja sideministeerium korraldas peo oma raha eest, kogunedes eelmisel nädalal Harku mõisasse. Pääs sinna maksis ministeeriumiametnikule 100 krooni.

Hetkel kuum