Isikutunnistus võtab kuju

Viktoria Korpan 17. detsember 2001, 00:00

Lepingu järgi kohustub AS Sertifitseerimiskeskus väljastama digitaalallkirja andmiseks ja isiku tuvastamiseks vajalikke sertifikaate, osutama sertifitseerimisteenust ning väljastama Eesti kodanikele ja välismaalastele isikutunnistusi ja reisidokumente.

?Leping kohustab kuni 2006. aasta lõpuni väljastama mitte vähem kui miljon sertifikaadipaari. Isikutunnistuse eest makstakse 60 krooni, mis sisaldab tasu kõigi osutatavate teenuste eest,? ütles siseministeeriumi pressinõunik Anu Adra.

Riigikogu ja Reformierakonna liige Ignar Fjuk on varem kinnitanud, ta on näinud Sertifitseerimiskeskuse äriplaani, kus on tulude poolel 80 miljonit krooni ID-kaartide eest.

Sertifitseerimiskeskuse juhataja Kalle Tarien märkis, et sertifitseerimiskeskus ei ole kasumit taotlev ettevõte. ?Me oleme infrastruktuuriettevõte,? ütles Tarien. ?Nulli loodame jõuda aastal 2006-2007.?

Tarien ei soovinud öelda, kui suur on lepingu täpne maht, viidates kokkuleppele siseministeeriumiga. ?Meil pole midagi salata, aga me ei saa seda öelda, sest selline on poolte kokkulepe. Aga kindlasti on see väiksem kui 80 miljonit krooni,? lausus ta.

ID-kaardid valmistab Eesti riigile ?veitsi firma TRÜB AG, tegelikult küll Hansapanga peamaja keldriruumides paiknev nende tütarfirma TRÜB Baltic AS. Viie aasta jooksul makstakse ?veitslastele kokku ligi 331 miljonit krooni, selle aja jooksul peaks valmima 1,5 miljonit kaarti. Sel juhul teeniks Sertifitseerimiskeskus viie aastaga 90 miljonit krooni.

Siseminister Tarmo Loodus ütles, et sertifitseerimisleping on oluline osa isikutunnistusest. ?Ilma sertifikaadita oleks isikutunnistuse projekt poolik. Täna allkirjastatud sertifitseerimisleping ja kolme ministeeriumi vahel allkirjastatud X-tee projekti koostööprotokoll loovad aluse elektroonse asjaajamise tekkeks riigis,? sõnas Loodus.

Sertifitseerimiskeskuse asutasid tänavu veebruaris Hansapank, Ühispank, Eesti Telefon ja EMT. ID-kaart tuleb kasutusele järgmise aasta 1. jaanuaril, seda saab kasutada esialgu ainult riigisiseselt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing