Kuressaare lööktööaasta 2002

Mehis Tulk 17. detsember 2001, 00:00

Saaremaa pealinna suvel väisata plaanivad mandrielanikud peavad arvestama, et satuvad kesk ehitustandrit ja neil tuleb leppida ebameeldivustega liiklemisel kui ka oluliselt kõrgema õhusaaste ja müraga. See on üks osa lõivust, mis tuleb maksta eelseisval lööktööaastal Kuressaarde investeeritava paarisaja miljoni krooni eest.

Läinud reedel ehituslepinguni jõudnud linna vee- ja kanalisatsioonivärgi rekonstrueerimisprojekt, mida võimulolev reformierakondlik linnavalitsus peab oma valitsemisaja kaalukamaks ettevõtmiseks, toob Saaremaale üle 30 miljoni krooni Euroopa abiraha. Enam kui poolesajal tänaval toimuvad ehitustööd nõuavad kannatlikku meelt nii linlastelt kui turistidelt.

Täiesti uue näo saab linnasüda. Suve hakul valmib 30 miljoni kroonine konverentsikeskus, sügiseks paarikümne miljoniline ärikeskus, mille järel algab kohe veel ühe kaubanduskeskuse rajamine. Äärelinn saab kinnisvaraarendajatelt paar uut korterelamut, Tarbijate Ühistu alustab uue supermarketi ehitust, sanatoorium uue tervisekeskuse rajamist. Kaks kolmandikku Saaremaal järgmisel aastal tehtavate investeeringute kogumahust annab erasektor, mis viitab ettevõtjate optimistlikule meelestatusele tuleviku suhtes.

Tahaks uskuda nii nende kui investeeringuteks raha andvate pankurite tervesse mõistusse kohaliku majanduse arenguprognooside tegemisel ja riskide võtmisel. Loodetavasti on kaubandussektoris, aga ka teeninduses turuvõimalused nii uute sihtrühmade kui kohaliku tarbija ostvõime näol paranenud.

Ja kas kõigel sellel ka eelseisvatele kohalikele valimistele mõju on, saab näha juba kümne kuu pärast.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 12:10
    Otsi:

    Ava täpsem otsing