Andmete viibimine venitab ID-kaardi trükki

17. detsember 2001, 09:17

Tallinnas Hansapanga peamaja keldri salakambris paikneva ID-kaartide trükiliini käivitamine seisab vaid selle taga, et kodakondsus- ja migratsiooniamet (KMA) pole kaarditootja Trüb AG-le saatnud kaartidele kantavaid andmeid, kirjutab Postimees.

Kui andmed KMAst interneti või privaatvõrgu kaudu Trübi arvutisse jõuavad, vajab kõrgtehnoloogiline kaardimasin veel vaid nupulevajutust, et hakata välja laskma rohkem kui 200 uut Eesti isikutunnistust tunnis.

?Praegu käivad veel viimased katsetused,? ütles Trüb Baltic OÜ tegevjuht Daniel Dudler.

Detsembris ID-kaartide pilootprojekti välja kuulutanud KMA ootab vajalike andmete kogumisega Mart Laari valitsuse taga, sest ministrid pole veel nädal enne jõule jõudnud kinnitada määrust, mis kehtestab uue isikutunnistuse või passi väljastamise korra ja selleks nõutavad dokumendid.

Nädala eest riigikantseleisse jõudnud määruse eelnõust saab põhilised kaarditaotlejat huvitavad nõuded siiski välja lugeda.

Üldjuhul tuleb selle järgi igaühel isikutunnistuse taotlemiseks KMAsse pöörduda isiklikult. Kui aga inimesel on juba varem olemas isikutunnistus, pass või kehtiv Eesti elamisluba, pääseb ta vähema vaevaga, sest vajalikud dokumendid saata ka postiga või jätta need KMA büroos vastavasse postkasti.

Igal juhul peab taotleja esitama KMA-le oma värvifoto suurusega 40 x 50 millimeetrit, kus inimene peab olema kujutatud otsevaates, ilma peakatteta, erariietes ja heledal taustal.

Kaardi või passi taotlemise ankeedis on ka spetsiaalne väli, kuhu tuleb kirjutada oma allkiri ? soovitavalt 0,8-1,5 mm läbimõõduga tumedas kirjas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing