Laar näeb Kallase käitumises lollust ja reeturlikkust

17. detsember 2001, 08:08

Peaminister Mart Laar kinnitab intervjuus Eesti Päevalehele, et Reformierakonna käitumine Tallinna võimu ümberjagamisel on viinud võimuliidu Toompeal kõige sügavamasse kriisi.

?See oli ebameeldiv üllatus. Kõikidel kohtumistel Reformierakonna juhtidega, eriti Siim Kallasega, on mitte ainult kümneid, vaid lausa sadu kordi räägitud ühte ja sama asja, milles kõik osapooled on olnud samal meelel ? see koalitsioon jätkab 2003. aastani ning ainuke asi, mis võib talle ohtlikuks saada, on siis, kui tekivad lahkhelid Tallinnas ja kui keegi koalitsiooni osapooltest kaasab nendesse lahkhelidesse Edgar Savisaare ja aitab Edgar Savisaare Tallinnas võimule. See meenutab umbes ennustust Esimese maailmasõja puhkemise kohta, kus öeldi, et see saab alguse ühest lollusest Balkanil,? ütles Laar.

Vastuseks küsimusele, kas ta usaldab Reformierakonna poliitikuid ütles Laar, et sellistele küsimustele on absoluutse kindlusega antud hetkel võib-olla raske vastata. ?Ma arvan, et kõige olulisem on praegu hoida ära võimalikud emotsionaalsed otsused ja tegeleda järgmisel nädalal sellega, mis on Eesti riigile kõige olulisem ? see on eelarve ja ka teised olulised otsused,? lisas Laar.

?Ma arvan, et praegusel hetkel on veel natuke vara öelda, milline on täpselt sündmuste areng,? lausus Laar. ?Nädala teiseks pooleks ? neljapäevaks, reedeks ? saab palju asju selgemaks. Siis on kõik osapooled jõudnud üksteisega rahulikult läbi rääkida, maha istuda. On olemas ka Reformierakonna ametlik vastus meie kirjale. Siiamaani on tegu olnud rohkem erakirjade vahetamisega.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing