Paljud odavad ravimid pole kallitest kehvemad

17. detsember 2001, 09:16

Ravimiteadlased on veendunud, et mitmed odavad Ida-Euroopas valmistatud koopiaravimid võiksid asendada apteekides müüdavaid kalleid Lääne koopiaid, olles kvaliteedilt nendega samaväärsed või isegi paremad, kirjutab Postimees.

Tartu Ülikooli farmaatsiainstituudi juhataja Peep Veski kinnitusel tõestavad laboritingimustes korraldatud uuringud, et odavamad Ida-Euroopa ravimid pole mitte alati halvemad kui praegu Eestis müüdavad Lääne rohud.

?On ka näiteid, kus odavamad rohud osutuvad kunstlikus seedetraktis tõhusamaks kui kallimad Läänes toodetud rohud,? nentis Veski.

Veski hinnangul on Ida-Euroopa ravimitootjate hulgas väga kvaliteetseid firmasid, ent rangete registreerimisnõuete tõttu peavad inimesed ostma Läänes valmistatud kallimaid ravimeid.

?Paljudel Ida-Euroopa ravimifirmadel pole lihtsalt raha, et teha nõuetekohaseid inimuuringuid ja seeläbi oma headust tõestada,? nentis Veski.

Ravimiameti registreerimisosakonna juhataja Alar Irsi väitel pole õige rääkida Lääne-Euroopa koopiaravimite eelistamisest, sest müügile lubamise aluseks pole mitte valmistajamaa, vaid see, millised on eri rohtude raviomadused.

Sotsiaalminister Eiki Nestor ütles, et paljud ravimid muutuvad patsiendile kättesaadavaks uue ravikindlustusseaduse jõustumisega. Tema hinnangul võimaldavad riigikogus teisele lugemisele minevas seaduseelnõus märgitud referentshinnad tulla turule paljudel koopiafirmadel, kes suudavad pakkuda rohtusid odavamalt.

?Pealegi võivad arstid juba nüüd tellida oma patsiendile ravimeid, mis pole veel Eestis registreeritud,? lausus Nestor.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing