Pärnumaa Paikuse vald kavandab vesilõbustuskeskust

17. detsember 2001, 08:10

Paikuse valda Reiu jõe äärde võidakse rajada 60 miljonit krooni maksev vesilõbustuskeskus, kus leiaksid koha sise- ja väliujulad, liumäed, massaa?ivannid ja saunad, kirjutab Pärnu Postimees.

Paikuse vallavanem Kuno Erkmann näitas neljapäeval Pärnumaale veekeskuse ehitamisest huvitatud osaühingute Lukeren Trading ja Omaujula esindajatele Reiu jõe ääres asuvat maatükki.

Nähtud koha plussiks pidas Lukeren Tradingu projektijuht Mihhail Timofejev seda, et peale veekeskuse saaks selles kauni loodusega kohas muidki sportimisvõimalusi pakkuda, mis omakorda meelitaks veel rohkem rahvast kokku.

?Läbirääkimised investeeringute suuruse üle on alles ees. Investoritel on raha ja nüüd nad uurivad, kui palju on omavalitsused valmis finantseerimises osalema,? selgitas Erkmann.

Investorite kirjelduse järgi oleks kompleksis 25x20meetrine ujula ja lastebassein.
Et mõne kuu eest valminud Tartu Aura keskuse kogemuse kohaselt on enamik külastajaist huvitatud eelkõige lõbustustest, tahetakse Pärnumaa keskuses suurem osa ruumist jätta atraktsioonide tarbeks.

400ruutmeetrises lõbustuskeskuses oleks voolav jõgi, ronimispall ja -sein ning kolm eri pikkuse ja kiirusega liumäge. Kaks liumäge suubuks sise- ja üks välibasseini. Oma koha leiaksid massaa?i- ja vastuvooluseadmed ning geisrid, samuti üld- ja privaatsaunad.
Veekeskusesse on kavas rajada väikelastele mõeldud atraktsioone, et sinna saaks tulla kogu perega.

Timofejevi sõnade kohaselt on projekteerija ja ehitaja olemas. ?Teame juba raudselt, kust seadmed osta,? kinnitas ta.

Paikuse vald tahab projektisse investeerida maa, mille ruutmeetri hind Reiu jõe kaldal on ligikaudu 67 krooni ruutmeeter.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing