Piirkondlik juhatus heitis Jaanika Kressa Isamaaliidust välja

17. detsember 2001, 08:14

Reedel arvas Isamaaliidu Viljandi piirkonna juhatuse korraline koosolek Jaanika Kressa Isamaaliidust välja, kirjutab Sakala.

'Kui ma koosolekule jõudsin, öeldi mulle, et minu personaalküsimus on erakorraliselt arutusele võetud,' rääkis Kressa. 'Mulle sellest ette ei teatatud.'

Isamaaliidu piirkonna juhatuse esimees Valev Kaska ütles, et Jaanika Kressa heideti Isamaaliidust välja tema varasemate avalike esinemiste ja erakonna maine kahjustamise pärast. 'Otsuse poolt oli viis juhatuse liiget ja kaks jäi erapooletuks,' selgitas Kaska. 'Küsimus oli arutusel korralisena ja väljaheitmine on piirkondliku juhatuse teha.'

Kressa sõnul kaebas noorteühendus Noor-Isamaa ta Isamaaliidu aukohtusse ja see soovitas piirkonna juhatusel ta erakonnast välja visata. 'Mul on valida, kas annan asja edasiarutamiseks aukohtule, erakonna juhatusele või suurkogule,' lausus Kressa.

Isamaaliidu peasekretär Leho Karjus ütles, et tal on siiralt kahju, et Viljandimaa juhatuses mingi kompromissini ei jõutud, kuid väljaviskamise otsus on juhatuse koosoleku pädevuses. 'Tal on võimalik seda edasi kaevata,' lisas Karjus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing