Viljandimaa kauplustesse sattus 170 liitrit riknenud õlut

17. detsember 2001, 08:14

Üle-elmisel nädalal sattus kahte Viljandimaa kauplusesse müügile 170 liitrit Saku Presidendi Pilsnerit, mis oli korkimismasina vea tõttu riknenud, kirjutab Sakala.

Üle-eelmise nädala teisipäeval Viljandi Sparist joogikõlbmatut õlut ostnud Toomas Ronk ei osanud kirjeldada, mis maitsega pilsner oli. ?Ma olin juba joomise ääre peal, aga abikaasa, kes oli pudelit nuusutanud, lubas minust ära lahutada, kui ma seda joon,? rääkis Ronk. ?Ma jätsin joomata.?

Saku Õlletehase suhtekorraldusjuhi Kristina Seimanni andmetel põhjustas joogi riknemise korkimismasina rike. ?See oli ühe partii villimise lõpuosa, millele polnud korgid korralikult peale läinud,? selgitas Seimann. ?Maitsest ja lõhnast oli seda tunda siis, kui õlu oli mõnda aega seisnud.?

Kogu ebakvaliteetne osa partiist, mille 'parim enne' tähtajaks oli märgitud järgmise aasta märts, tuli Viljandi Spari ning Mustla A ja O kauplusesse.

Kristina Seimanni kinnitusel on kõik 340 ebakvaliteetset Presidendi Pilsneri pudelit müügilt kõrvaldatud, kuid müügiesindaja kontrollib poode veel üle. ?Me vabandame klientide ees, kellele see õlu sattus,? ütles suhtekorraldusjuht. ?Nendele, kes praeguseks on meie poole pöördunud, on kahju mitmekordselt hüvitatud.?

Ühelgi Sakalale teada oleval riknenud õlle ostjal polnud kauplusele ega tootjale pretensioone.

Seimanni sõnul on kõige parem, kui ebakvaliteetse kauba saanud klient pudeli koos sisuga alles jätab, sest siis on tehasel kergem jälile jõuda, milles on vea põhjus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing