Võru spordihalli ehitus saab riigilt liiga vähe raha

17. detsember 2001, 08:18

Võrru kavandatav spordihall peaks tuleva aasta riigieelarvest saama 3,5 miljonit krooni, kuid linnapea Tõnu Jõgi kahtleb, kas nii vähese rahaga on otstarbekas ehitust alustada, kirjutab Võrumaa Teataja.

?3,5 miljonit krooni on kultuuriministeeriumi [eelarve]real olemas,? kinnitas riigikogu liige Jüri Kaver. Tema sõnul on koalitsioonis saavutatud kokkulepe Võru spordihalli rajamise vajalikkuses ning järgmisel aastal eraldatav 3,5 miljonit krooni on riigipoolne hea tahte avaldus.

?3,5 miljoniga ei kannata ehitust alustada,? ütles linnapea Tõnu Jõgi. Tema sõnul peaks linnaeelarveväliselt tulev rahasumma olema suurem. Kümme miljonit krooni oleks Jõgi hinnangul raha, millega oleks mõtet alustada halli ehitust.

Linna Räpina maantee äärde Koreli kaldale rajada soovitav spordihall maksab vähemalt 28 miljonit krooni. ?See oleks esimene etapp, mis rahuldaks koolide vajadused,? sõnad Kaver. Teises etapis tehtavad lisatööd võimaldaksid halli kasutada ka tippspordiürituste korraldamiseks.

Kui riigikogu otsustab tuleval kolmapäeval eeldatavalt vastu võetavast riigieelarvest siiski linnale halli rajamiseks 3,5 miljonit krooni anda, ei tea Jõgi, mida sellega teha. ?Seisukohta pole,? ütles ta. Küsimust peaks Jõgi teatel arutama linnavolikogu oma aastalõpu istungil, linnavalitsuse otsusest jääb selles küsimuses väheseks.

Jõgi sõnul võib linnavalitsus ehituse alustamisega järgmise linnavalitsuse täbarasse olukorda seada, kuna puudub kinnitus, et riigipoolsed rahaeraldised jätkuvad ka tulevikus. Et säästa linnavalitsus tulevastest süüdistustest, soovib Jõgi, et 3,5 miljoni krooni saatuse üle otsustaks volikogu.

Räpina maanteele Võru spordihalli ning tulevikus ka staadioni rajamine on osa suure- joonelisest plaanist asendada praegu Koreli kallast kattev võsa spordirajatiste ja kauba- majadega. Kogu kaldapealse väljaehitamine maksab hinnanguliselt umbes 150 miljonit krooni.

Võru linnavolikogu on otsustanud rajada spordihall Koreli kaldapealse Räpina maantee poolsesse ossa, kuhu ühe võimalusena nähakse ka linna staadioni ehitust.

Piki Korelit edasi algaks ASi Semuehitus ärikvartal, kuhu ettevõte kavandab mitut kaubamaja, parklaid, mänguväljakuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing