Börsiülevaade: Euroopa börsid tõotavad passiivset kuid tõustavat kauplemispäeva

18. detsember 2001, 09:56

Viimane täispikk töönädal tekitas eile USA börsidel vaikse aastalõpu ralli ja tõotab viia täna ülespoole ka Euroopa aktsiaturge. Siiski mitte aga kuigi oluliselt, kuna kauplemisaktiivsus peaks olema pühade-eelselt nõrk ning investorid uute aktsiapositsioonide võtmise suhtes ettevaatlikud.

Suurte tehingute puudus hoidis Tallinna börsi käibe eile 6 mln krooni raames. Viimase poole kuu passiivsemal kauplemispäeval omas kindlat suunda vaid Hansapanga <GR#EE.HP>
aktsia, mis sulgus 156,25 kroonil ehk 1,2% madalamal kui möödunud nädala lõpus.

Kuigi Hansapanga aktsia on möödunud kolmapäeva 160 krooni tasemetelt juba mõnevõrra taandunud on ta detsembrikuu lõikes siiski veel 6,3% plussis.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia lõpetas 68 kroonil. Vaatamata 0,4% suurusele langusele püsis aktsia aga kindlalt raamides, kus ta reedel lõpetas. Väärtpaberi liikumine oli aga selgelt kehvem kui Euroopa telekomisektoril keskmiselt, mis põrkas peale möödunud nädala kasumihoiatuste tulva taas mõõdukalt ülespoole.

Möödunud nädalal negatiivsete kuulujuttude küüsi sattunud ja üles raputatud Norma <GR#EE.NORMA> aktsia oli eilseks täielikult maha jahtunud. Kui eelmisel nädalal kaubeldi väärtpaberiga keskmiselt paarkümmend korda päevas siis eile vahetas väärtpaber omanikku vaid korra.

Siiski polnud tegemist kõige passiivsema päevaga, kuna 2. novembril ei kaubeldud Norma aktsiatega kordagi. Kokkuvõttes sulgus aktsia eile 51,50 kroonil ehk samal tasemel kui reedel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing