Jaanuaris algab Eestis Phare Turujärelevalve projekt

18. detsember 2001, 10:02

Rahandusministeerium ja Soome Avaliku Halduse Instituut sõlmisid Euroopa Liidu poolt finantseeritud lepingu, mille kohaselt käivitub jaanuarist 2002 Eestis kaks aastat kestev Phare Turujärelevalve projekt, mis puudutab tarbijate huvide kaitset ning turul liikuva kauba ohutust ja kvaliteeti.

Majandusministeeriumi algatatud Phare Turujärelevalve projekt keskendub
turujärelevalve strateegia väljatöötamisele ja rakendamisele, turujärelevalve alase seadusandluse harmoniseerimisele Euroopa Liidu nõuetega, samuti infovahetuse parandamisele turujärelevalve eest vastutavate ametite vahel.

Pikemas perspektiivis on Turujärelevalve projekti eesmärgiks luua efektiivselt funktsioneeriv turujärelevalve süsteem, mis toimib vastavuses Euroopa Liidu praktikale.

Projekti Phare poolseks eelarveks on 1,7 miljonit eurot ehk ligi 26,5 miljonit krooni, millele lisandub riigieelarvest kaasfinantseeringuna 430 000 eurot.

Vastavalt kokkuleppele Majandusministeeriumi ja projekti teostaja Soome Avaliku Halduse Instituudi vahel käivitub projekt 2002. aasta jaanuarist. Kogu projekti kestvus on kaks aastat.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing