Sajad üürnikud väljatõstmise hirmus

18. detsember 2001, 08:13

Tallinna Paljassaare tee 39 elanikud maksavad kohatult kõrget üüri ja elavad väljatõstmishirmus, kirjutab SL Õhtuleht.

Viis aastat tagasi otsustas Tallinna Sadam ära müüa Paljassaare tee 39 asuva hotelli Ookean, mis juba ammu paljudele seal elavatele inimestele ühiselamutaoliseks elamispinnaks oli muutunud. 1996. aastal oli enampakkumine ja hoone müüdi maha. Samasuguse majutushoone Kalur samas kõrval oli varem ostnud Tallinn ja teinud sellest sotsiaalmaja.

Et Ookeanil oli toona palju segaseid kohtuvaidlusi, sõlmiti lõplik ostu-müügileping alles tänavu, ja maja koos 53 sinna sisse kirjutatud üürnikuga - kellest ühelgi pole üürilepingut - omandas haldusfirma Immo Invest.

Ostja nimetab majas elavaid inimesi hotelli külalisteks, kes võivad seal elada seni, kuni selle eest maksavad. 34ruutmeetristes tubades elavatelt inimestel nõuab uus omanik iga kuu 2300 krooni. Eluasemetoetust elanikud taotleda ei saa, kuna neil puudub üürileping. Omaniku pakutud üürilepingust on nad seni keeldunud, sest ei soovi sõlmida lepingut vaid üheks kuuks.

Paljassaare tee 39 elavad inimesed pole päri, et neid nende omas kodus külalisteks nimetatakse, ja pinged omaniku ning üürnike vahel on kasvanud tüliks. Kuni uue omaniku väljailmumiseni uskusid majas elavad inimesed, et saavad oma eluruumid erastada. Neist mõnele oli isegi korteriorder välja kirjutatud.

?See objekt on kirjas hotellina. Eluhoone pole see kunagi olnudki. See, kui keegi toanurka pissib - ja teeb seda kas või 10 korda -, ei tee sellest toanurgast veel WCd. Kõik majas elavad inimesed on hotelli külalised,? räägib viis aastat tagasi oksjonil osalenud ja Ookeanilt hoone ostnud Immo Investi juhatuse esimees Andrus Braunbrück.

Samas tunnistab Braunbrück, et üür on viimase piiri peal, ent selleks sunnivad teda suured küttekulud. Pool maja seisab ju kasutuna - kaks korrust ja lisaks veel palju tühje ruume, omaaegne baar, kauplus, konverentsisaal

?Ma ei võta endale süüd, et olen midagi valesti teinud. Ma ei taha olla paha. Olen maja haldaja ja ostsin maja, et seda hallata. Olen valmis selle linnale maha müüma,? ütleb Braunbrück. Ta küsib ruutmeetri eest 1400 ehk kokku 8,2 miljonit krooni.

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Tõnu Heidov peab küsitud hinda mõistlikuks ja linnaosavalitsus edastas soovi Tallinna linnavalitsusele, kelle käes on rahakott. Paljassaare maja ost annaks linnale juurde ka pinda, kuhu paigutada kümneid korterijärjekorras ootavaid inimesi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing