TV1 pankroti väljakuulutamine lükkus jaanuari

Inno Tähismaa 18. detsember 2001, 14:33

Eesti Sõltumatu Televisiooni ASi ehk telekanali TV1 pankroti eelistungil määras kohtunik täiendava pankrotiistungi ajaks 30. jaanuari vaatamata sellele, et haldur oli ettevõtte tunnistanud maksejõuetuks.

Pankrotiistungile eelneb võlausaldajate kokkuleppel 25. jaanuaril võlausaldajate koosolek, kus arutatakse võlgniku kompromissettepanekut, mille järgi makstakse võlausaldajatele kohe välja 5% võlasummast ja 25% järgneva 5 aasta jooksul või kohe 20% võlasummast.

Ettepaneku järgi maksab ettevõte oma võla liisingfirmale, mis tähendab 2 miljoni krooni ulatuses vara lisandumist. Niisamuti näeb kompromissettepanek ette, et suurim võlgnik ja telejaama omanik Polsat kannab oma võlasumma üle omakapitali koosseisu.

Ajutine pankrotihaldur Arno Mägi ütles, et ettevõte on maksejõuetu. Ta lisas, et kui praegu pankrot välja kuulutada, siis on firmal müüdavat vara vaid 3 miljoni krooni väärtuses.

Kui aga oodata, võib saada 6 miljonit rohkem, sest ülejäänud osa moodustavad maksude ettemaksed ja litsentside ettemaksed, mis pankroti korral jäävad tagasi tulemata. See tähendaks, et oma raha saavad kätte nii maksuamet kui töötajad ja ülejäänud jäävad ilma.

Kohal olnud TV1 juht Rait Killandi ütles ettepanekut põhjendades, et teine võimalus oleks pankrot. Ettepanek võimaldaks ettevõttel tegevust jätkata skeemi järgi, kus omanik paneks ettevõttesse juurde igas kuus 1 miljon krooni.

Enne pankrotiprotsessi algust maksis omanik telekanali tegevusele peale kuni 3 miljonit krooni kuus.

Võlausaldajate esindajad, sh Eesti Ringhäälingu saatekeskuse ASi esindaja Tõnis Tamme ja Eesti Ühispanga esindaja Raimo Juurikas ütlesid, et kuivõrd nemad said kompromissettepaneku kätte alles mõni hetk enne istungi algust, siis ei oska nemad selles osas seisukohta võtta.
Samas tunnistasid nii Tamme kui Juuriks, et peavad võimalusi ettevõtte tegevuse jätkamiseks vähesteks, kuivõrd TV1-lt on ära võetud tegevusload ja töötajad on laiali läinud.

Ajutine pankrotihaldur Arno Mägi ütles, et ka tema sai ettepaneku kätte alles eile õhtul, aga tema väitel tasub ettepanek kaalumist. Samaga nõustus kohtunik Jüri Mesipuu, kui jättis täna pankroti välja kuulutamata.

Kompromissettepanek tähendab, et ettevõtte ligi 100 endist töötajat saavad oma töötasust kätte 5-20%, kuivõrd enamik töötajatest oli tööl kas füüsilisest isikust ettevõtjana või teiste äriühingute kaudu.

TV1 suurimad võlausaldajad on 37 mln krooniga kanali omanik Polsat Media ja sellega seotud Polaris Finance 61 mln krooniga. Järgnevad töötajad 2,5 mln krooniga, saatekeskus 1,8 mln krooniga ja Ühispank 0,7 mln krooniga. Kokku on ettevõttel 81 suuremat, 70 väiksemat ja 15 FIEst võlausaldajat. Lisaks omanikfirmaga seotud ettevõte 98 mln võlale on TV1 võlgu 27 mln krooni, millest poole hõlmavad Eesti ja poole välismaised ettevõtted.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing