Transiidi Assotsiatsiooniga liitusid Eesti Raudtee ja Tallinna Sadam

18. detsember 2001, 12:09

Transiidi Assotsiatsiooni juhatus otsustas vastu võtta mittetulundusühingu neli uut liiget, teiste seas ka kaks Eestit läbiva transiidivoo olulist lüli - AS Eesti Raudtee ja AS Tallinna Sadam.

Samuti astusid ühingu liikmeteks kaks vene raudtee operaatorfirmat: AS Linkoil SPb ja AS BTS (Baltiiskaja Transportnaja Sistema), mis on tihedalt seotud ka Eesti turuga.

Linkoil SPb on hetkel suurim kaubaveo operaator siinsel raudteel Eesti Raudtee kõrval (teenindab peamiselt Pakterminali ja EOS-i). Samuti on Eesti terminalide üheks suurimaks raudteepartneriks Venemaal BTS.

Eestit läbivaid rahvusvahelisi kaubavedusid sooritavate firmade ühendus, Transiidi Assotsiatsioon, loodi käesoleva aasta septembri lõpus. Ühingu peamiseks ülesandeks on Eestit läbiva transiidi ja raudteevedude stabiilsuse ja kasvu soodustamine ning konkurentsivõime tõstmine.

Transiidi Assotsiatsioon näeb oma tegevuse eesmärkidena Eesti Vabariigi toetamist ühtse transiidi ja raudteevedude poliitika kujundamisel ja elluviimisel; osalemist vajalike õigusaktide väljatöötamisel; võrdse kohtlemise printsiibi rakendamist majandussektoris ning uute kaubavoogude ja välisinvesteeringute kaasamist transiidiketti.

Eilses juhatuse koosolekul otsustati TRASS-i üldkoosolek kokku kutsuda 31. jaanuaril 2001. aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing