Ülepakkumine langetab Poolas elamispindade hindu

18. detsember 2001, 08:46

Ober-Haus Kinnisvara Poola juhataja Tadeusz Kompa sõnul jätkub alates 1999. aaastast tendents, kus elamispindade pakkumine on tunduvalt suurem kui nõudlus nende järele, elamispindade hinnad on alates oktoobrist langenud 7,2 % uute korterite ja 9,5 % muude korterite puhul.

Pakkumise ja nõudluse proportsioon Poola kuues suuremas linnas ? Varssavis, Krakovis, Wroclawis, Poznanis, Tre Miastos ja Lodzis oli 2001.a augustis 11,5:1.

Selle aasta kevadel teatasid kinnisvaraarendajad, et edasine hinnalangus on välistatud, kuna hindade jätkuva alanemise puhul peaksid nad elamispindu müüma juba omahinnaga.

Arendajad pakuvad eluaseme ostmiseks senisest paremaid tingimusi ja programme, nt madalad esmase sissemaksu määrad (alates 5%) ja arendajate poolt pakutavad eluasemelaenud, mille intressid on soodsamad kui pangalaenudel.

Kõige kiiremini arenev linn on endiselt Varssavi, kus vastselt ehitatud korterite arv on suurim. Peale Varssavi ja Krakovi, ehitatakse igal aastal palju uusi luksuslikke kortereid ka Tre Miastos ja Wroclawis.

Samas on neid kortereid ka tihti raske müüa, seetõttu on väiksemad ja keskmise suurusega arendajad neid kõrgklassi korterite projekte ümber muutnud kesklassi korterite projektideks.

Poola korteriturg on suhteliselt uus ja kasvav. Viimasel ajal on kõik kinnisvarafirmad ja arendajad märganud, et kliendid küsivad rohkem uusi kortereid ning selle peamiseks põhjuseks on Poola majanduslik olukord, kus valitsus on teatanud kinnisvaraga seotud maksude alandamisest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing