Varemete eksponeerimine maksab 5 miljonit krooni

18. detsember 2001, 17:19

Tartu maantee läbimurde alused arheoloogilised varemed eksponeeritakse arhitektuuribüroo Ansambel ideekavandi põhjal, abilinnapea Toivo Ninnase hinnangul läheb varemete eksponeerimine valitud lahenduse puhul maksma ligi 5 miljonit krooni, kirjutab Raepress.

Abilinnapea Toivo Ninnas väljendas langetatud valiku üle rahuolu ja kommenteeris seda kui kõige ratsionaalsemat lahendust.
'Valitud lahenduse puhul säilivad varemed, rajatakse Tartu maantee läbimurre ning ehitatakse ka ligi 300 kohaline maa-alune parkla. Arhitektibüroo Ansambel poolt pakutud minimalistlik lahendus eksponeerib varemeid, mitte selle tarbeks püstitatud rajatist ennast,' ütles Ninnas.

Kultuuriväärtuste ameti juhataja Agne Trummali sõnul on langetatud otsus kompromisslahendus, mis rahuldab nii muinsuskaitsjate nõudmisi varemete eksponeerimisel kui jätab piisavalt ruumi mitmerealise sõidutee rajamiseks.
'Tegemist on tõeliselt inimsõbraliku ideekavandiga, mis lisaks kõigele sulandub hästi ka ümbritsevasse linnakeskkonda,' ütles Trummal.

Säästva arengu ja planeerimise ameti juhataja Ike Volkovi sõnul tellis amet omal initsiatiivil neljalt arhitektibüroolt eskiisid varemete eksponeerimiseks koos orienteeruva ehitusmaksumusega. 'Kokku laekus 6 tööd, mis kõik olid koostatud arvestataval tasemel.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing