Jõuluvana pole olemas, kingid tuleb ise osta

19. detsember 2001, 00:00

Lõpuks ometi on meil jälle heategija. Jõuluaeg on selleks tõesti kõige sobivam aeg. Kahjuks on tegelikkus ilusast jõuluilmutusest hoopis erinev.

Endel Sifi valed on lõpmatud. Valede rohkuse tõttu on ta vist ise neid juba tõe pähe võtmas. Kuidas muidu seletada tema pahameelt ja OÜ Rasmussoni poolt sissepääsulubade rahuldamata jätmise kirjalike dokumentide eitamist. Võin soovijaile näidata pakki meie avaldusi, millele on väga lakooniliselt kirjutatud: ?Ei ole nõus.? Allkirjastatud on need Oleg Ivanovi või tema alluvate poolt. Alates 1998. aastast oli meil renditud kontor Marati tänavas Bekkeri sadama vastas asuvas ?Scankristallis?, et sissepääsuloata töötajad saaksid kuskil tööd teha ja et oleks võimalik kohtuda partneritega.

Päeva pealt väljalöömine on Sifil juba tuttav tegevus. 13. jaanuaril 1998 tõstsid mingid erariietes mehed Bekkeri sadama seaduslike juhtimisorganite palgatud Akropoli turvamehed varahommikul tänavale. Kohe toodi kohale ESC turvamehed ja niinimetatud turvameeste sõda oli alanud.

Meie firmad kasutavad neid ruume Balti Baasiga sõlmitud rendilepingute alusel. Rent on ette tasutud Balti Baasi osaliselt esimese ja terve kolmanda korruse väljaehitamise finantseerimisega (üle 10 mln kr). Meie väljatõstmiseks on kasutatud pea kõiki võtteid. Näiteks 14. veebruaril 1998 üritati meid välja tõsta politsei kaasabil. Politseiga on Sifil eriti omapärased suhted. Ta karjus politseinike peale, kes takistasid tema ebaseaduslikku raudteeehitust 1998. aasta jõuluajal. Sifi sõnul olevat ta politsei suurim sponsor ja järelikult omab indulgentsi seaduste rikkumiseks. Juhuslikult on Tallinna endine prefekt Helmut Paabo Sifi juures leidnud valutu maandumiskoha.

Järgmised katsed oli suisa ekstreemsed: vee kinni keeramine, elektri väljalülitamine, ventilatsiooni sissepuhkesse ümberlülimine, elektrivarustuse ajutise õhukaabli läbiraiumine jne. Võtete arsenal on igal juhul muljetavaldav, kuigi mitte just väga tänapäevane. Aga Siff on ju endine partorg ja talle on meelde jäänud, et revolutsioonilise situatsiooni puhul on olulisimad kommunikatsioonid. Nii on raudtee viidud Kaitseliidu õppuste sildi all Sifile kuuluvale krundile Marati 7. Ka Bekkeri sadama elektrivarustus on viidud samale aadressile. Ja lõpuks on suletud Bekkeri sadama sissepääs Klaasi tänava kaudu.

Kui jõuab kätte päev, mil Sifi varakantimised on tühistatud ka kõrgemates kohtuastmetes, on järel ainult sadama-ala ilma hoonete (need on ebaseaduslikult lammutanud) ja kommunikatsioonideta. Bingo. Suur tänu heategijale. Jõuluvana ei ole ju tegelikult olemas. Kõik, millest igatsed ja unistad, tuleb endal osta.


Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing